20 nejlepších softwarů pro fórum
Blog

20 nejlepších softwarů pro fórum

Oliver Stasinszky

Oliver Stasinszky


Poslední změna July 27, 2022 v 10:13 am

Fóra jsou stará jako internet sám. Jedna věc se však změnila. Už je nemusíte vytvářet od nuly. Místo toho můžete použít software pro fórum a vytvořit fórum rychle a bez potřeby odborné pomoci nebo programátorských dovedností. 

Existuje však více než sto různých nástrojů fóra, které můžete použít. Softwarová řešení pro fóra nejsou naprosto stejná. 

Některé se zaměřují pouze na funkce fóra, jiné nabízejí funkce helpdesku. Některé jsou navíc zdarma, jiné vás budou stát nějaké peníze. Znalost klíčových rozdílů vám pomůže vybrat ten nejlepší software pro fórum pro vaši společnost. Abychom vám pomohli, otestovali jsme a porovnali více než 20 softwarových řešení pro fórum.

Než se pustíme do našeho seznamu 20 nejlepších softwarových řešení pro fórum, pojďme se trochu hlouběji podívat, co jsou tato řešení zač a co je činí spolehlivými.

Co je to software pro fórum?

Nejběžnější definice softwaru pro fórum je následující:

“Software pro fórum je řešení, které umožňuje vytvářet online platformy pro zasílání zpráv a umožňuje uživatelům komunikovat a sdílet informace.”

Vývojáři softwaru však neustále pracují na zdokonalování svých řešení. Totéž platí i pro odvětví softwaru pro internetová fóra. Proto by vhodnější definice moderního softwaru pro fóra byla následující:

“Řešení online fóra je vytvořeno tak, aby pomáhalo firmám vytvářet a podporovat velké komunity, které stojí za jejich značkami, a zároveň usnadňovalo komunikaci mezi firmou a zákazníky i mezi zákazníky navzájem.”

Přesto přečtení definice nepochybně neobjasní vše, co tato softwarová řešení umí. Každý populární software pro fóra má jedinečné funkce, které ho odlišují od konkurence. 

Nejvýkonnější software pro fórum vám umožní mnohem více než jen vytvořit a spravovat online fórum. Můžete také vytvářet soukromá fóra, diskusní fóra, nástěnky a komunitní fóra. Například software LiveAgent má všechny funkce, které od tohoto typu softwaru očekáváte, ale nabízí také funkce zaměřené na zákaznickou podporu.

Důvodem, proč fóra dobře fungují pro zákaznickou podporu, je skutečnost, že vytvářejí prostor, kde mohou zákazníci dlouze hovořit o problémech. Jsou také skvělým způsobem, jak vytvořit komunitu a podpořit řešení problémů mezi zákazníky, což odlehčí vašim agentům zákaznické podpory. V neposlední řadě jsou fóra místem, kde žádný problém není příliš malý na to, aby se o něm diskutovalo, a kde se s hledáním řešení nespěchá.

To má hodnotu pro celou vaši firmu, nejen pro zákazníky. Z komunitních diskusí mohou vzejít nové nápady a zlepšení, aniž by značka musela vynakládat prostředky nebo úsilí na získání zpětné vazby.

Proč používat software fóra ve vaší firmě

Přidání nového softwaru do pracovního procesu může být náročné, a to bez ohledu na velikost provozované firmy. Bez ohledu na to, jak snadné je nasazení, musí organizace stále věnovat určitý čas onboardingu, aby připravily své zaměstnance. Abyste správně zvážili výhody a nevýhody používání softwaru pro fórum ve vaší firmě, musíte vědět vše o jeho výhodách. 

Zlepšete zapojení zákazníků a přilákejte nové zákazníky

Podniky se snaží přilákat nové zákazníky kvůli nestálým a přesyceným trhům. Nakonec však vše spočívá ve zlepšení zapojení zákazníků a poskytování výjimečné zákaznické podpory.

Fóra pomáhají podnikům zaměřit se na uživatelskou zkušenost. Vzhledem k tomu, že všichni uživatelé fóra mají jedinečné uživatelské profily, může moderní software fóra přenášet údaje o uživatelích přímo do CRM softwaru společnosti a umožnit pracovníkům podpory vidět aktivitu uživatele na fóru, jeho předchozí interakce se společností a historii nákupů.

Fórum může být vynikajícím zdrojem informací pro potenciální zákazníky. Mohou zde najít důležité informace týkající se služeb a produktů vaší společnosti, mohou komunikovat s ostatními spotřebiteli a sledovat je, což podporuje zapojení zákazníků.

Budování online komunity

Díky víceúčelové platformě fóra můžete zapojit zákazníky, řešit problémy a včas se zabývat jejich problémy. Díky komunitní platformě navíc mohou společnosti budovat online komunitu, která není loajální pouze ke značce a aktivně jim pomáhá řešit problémy.

Jakmile komunita naváže konzistentní interakce a začne řešit problémy, může společnost od fóra své značky očekávat několik výhod:

 • Pomáhá komunitě uživatelů poznat, že vaší značce na zákaznících záleží
 • Pomáhá novým členům stát se součástí komunity
 • Zařídí vytváření dlouhodobě soběstačné a pomáhající si komunity. 
 • Přiláká potenciální zákazníky

Moderní fóra jsou navíc vybavena mnoha funkcemi, které značkám pomáhají komunikovat s tisíci uživateli, aniž by k tomu potřebovaly velký tým, což ještě více usnadňuje dosažení výše uvedených výhod. Například můžete odměňovat uživatele s novými rolemi s pokročilými možnostmi uživatelů prostřednictvím implementovaného systému hodnocení a udělovat vysoké hodnosti nejaktivnějším a nejužitečnějším uživatelům. 

Konzistentní sdělení značky

Při výběru online softwarových řešení se většina společností zajímá o to, zda je mohou přizpůsobit. Nejlepší řešení pro fóra nabízejí řadu možností přizpůsobení. To je zásadní, protože to společnostem umožňuje poskytovat konzistentní vizuální sdělení značky. 

Jedno z nejlepších řešení na trhu, LiveAgent, nabízí hotové motivy, které lze také přizpůsobit. Díky přizpůsobitelným motivům, optimalizaci pro mobilní zařízení a možnostem přizpůsobení profilu můžete vytvořit fórum, které bude 100% odrážet vaši vizuální strategii budování značky.

Vzhled fóra si budete moci přizpůsobit, i když se rozhodnete použít robustní plugin pro WordPress. Firmám ponechává více než dostatečný prostor k tomu, aby si přizpůsobily svou vizuální přítomnost na internetu a zůstaly rozpoznatelné i v tak specifické nice, jako je online fórum.

Sledování, záznam, ukládání a sdílení různých typů obsahu

Moderní software pro fórum neobsahuje pouze funkce moderování uživatelů. Umožňuje také firmám sledovat, zaznamenávat, ukládat a sdílet různé typy obsahu. A co je ještě důležitější, společnosti mohou obsah třídit na základě více faktorů.

Tato možnost je výhodná pro interní týmy, jako jsou oddělení zákaznického servisu a podpory, a pro spotřebitele. Kromě toho můžete obsah zařadit do různých kategorií. Můžete mít například kategorie obsahu vytvořeného uživateli a obsahu s technickými znalostmi. 

Díky této funkci budete moci rychle objevit relevantní obsah a vaši zákazníci také. 

Skvělá škálovatelnost díky řadě funkcí

Softwarové společnosti poskytující fórum často vybavují svá řešení řadou funkcí. Tyto funkce zahrnují vylepšení kvality života, jako jsou podrobné uživatelské profily, avatary, e-mailová oznámení a další věci zaměřené na uživatele. Mají také hloubková nastavení fóra, zásuvné moduly a další funkce pro správu uživatelů, které usnadňují život týmu administrátorů.

Další důležitou věcí, kterou je třeba zvážit, je možnost libovolně upgradovat nebo downgradovat softwarový plán fóra. Například základní nebo výchozí funkce jsou často součástí cenově nejdostupnějšího plánu. Další funkce, jako jsou funkce SEO a pokročilé nástroje pro moderování, se obvykle nacházejí v pokročilých balíčcích. 

Dlouhý seznam funkcí často znamená, že software fóra nabízí vynikající škálovatelnost. Budete moci přecházet z jednoho balíčku na druhý v závislosti na aktuálních potřebách a cílech vašeho podnikání.

Rozšiřte svůj dosah na platformy sociálních médií

Sociální sítě poskytují podnikům mnoho příležitostí díky své obrovské popularitě. Platformy sociálních médií denně využívají miliardy lidí. Pomocí softwaru pro fóra se správnými možnostmi budete moci tento potenciál využít.

Nejlepší softwarové nástroje pro fórum vám umožní využít sociální média ke zlepšení funkčnosti vašeho fóra. Můžete například umožnit spotřebitelům bezproblémové přihlášení pomocí jejich účtů na sociálních sítích, sledovat zmínky na sociálních sítích a umožnit uživatelům importovat informace z jejich profilů na sociálních sítích.

Potěšte spotřebitele skvělým portálem zákaznické podpory

Nejnovější software pro fóra vám pomůže vytvořit samoobslužnou platformu pro vaše zákazníky. Díky pokročilým integracím, filtrování témat a značkám typu obsahu mohou používat vaše fórum jako součást znalostní báze a místo, kde mohou uživatelé klást otázky, aniž by museli kontaktovat vaši podporu.

Vaše fórum může být vstupním bodem komplexního samoobslužného portálu, který poskytuje nepřetržitou zákaznickou podporu. Pokud mají zákazníci přístup k samoobslužné možnosti, můžete očekávat snížení objemu dotazů. Vaši pracovníci podpory budou mít více času věnovat se složitějším případům. 

Nejlepší funkce softwaru pro fórum

Jak jsme již uvedli, ne všechna softwarová řešení fóra nabízejí stejnou sadu funkcí. Pokud jste takový software dosud nepoužívali, bude pro vás obtížné určit, které funkce jsou podstatné a které se používají, když máte na mysli konkrétní cíl. Proto vám nastíníme ty, které jsou v současné době považovány za průmyslový standard.

Báze znalostí

Databáze znalostí slouží jako centrální úložiště užitečných informací. Správa znalostní báze je proto základní funkcí, kterou je třeba hledat v softwarovém řešení fóra. Pomůže vám konsolidovat články a zařadit je do logických kategorií. Správa obsahu například umožňuje třídit články podle produktu nebo služby, které se týkají.

Dále můžete vytvořit interní znalostní bázi a externí znalostní bázi. 

Funkce více znalostních bází v softwaru zákaznického portálu - LiveAgent

Interní znalostní databáze může pomoci pracovníkům servisu a podpory sdílet informace. Pomáhají jim také držet krok s osvědčenými postupy v oblasti podpory, protože jsou neustále aktualizovány. Může také urychlit proces nástupu nových agentů. 

Můžete zveřejnit externí databázi a zpřístupnit ji svým stávajícím i potenciálním zákazníkům.

Díky řešení s více znalostními bázemi a editoru WYSIWYG budete moci vytvářet skvěle vypadající články nápovědy a sdílet je pouhým kliknutím na tlačítko. V neposlední řadě by měl mít podporu fulltextového vyhledávání.

Přizpůsobení báze znalostí v softwaru zákaznického portálu - LiveAgent

Zpětná vazba a návrhy

Dobrý software fóra by měl mít také funkci zpětné vazby a návrhů. Tyto funkce vám pomohou shromáždit cenné údaje od zaměstnanců a zákazníků, které lze využít ke zlepšení vašich produktů, služeb a podpory.

Funkce zpětné vazby a návrhů v softwaru pro helpdesk - LiveAgent

Funkce zpětné vazby a návrhů často obsahuje hlasovací systém a widgety pro vyhledávání. Zejména tyto funkce pomáhají zefektivnit výše uvedené procesy, podporují snadné používání a slouží jako filtr obsahu. Například díky hlasovacímu systému se uživatelům nejprve zobrazí nejužitečnější příspěvky. 

Systém pro správu tiketů

Jednou z nejlepších věcí, kterou může software pro fórum udělat pro váš tým podpory, je převést jakýkoli nový příspěvek ve fóru nebo diskusním fóru na tiket a importovat jej do vašeho centralizovaného řešení tiketů. Vytvořením tohoto hybridního ticketového toku budete mít všechny tikety v univerzální schránce.

Funkce tiketování v helpdesk softwaru - LiveAgent

Dalšími funkcemi, které ze softwaru fóra dělají kompletní balíček, jsou historie a sledování tiketů. Vaši agenti podpory budou moci mít neustále přehled o svých úkolech, zatímco nadřízení budou mít stále možnost sledovat jejich výkonnost.

Můžete také nastavit vlastní pravidla pro správu ticketů, například časová pravidla, pravidla akcí a SLA. Můžete snadno nastavit různá pravidla pro svá oddělení a nastavit individuální pravidla odpovědnosti pro své agenty.

Protokol SLA v softwaru zákaznické podpory - LiveAgent

Automatická distribuce tiketů umožňuje měnit prioritu tiketu, přenášet, odkládat, řešit nebo mazat tikety prostřednictvím autopilota.

Live chat / živý chat

Live chat je nezbytnou funkcí pro každý tým zákaznické podpory a naštěstí jím nejmodernější softwarové nástroje pro fóra obvykle disponují. Vynikající funkce živého chatu bude vybavena přizpůsobitelnými funkcemi chatu, ale také budete moci přizpůsobit tlačítka, okno a styl.

Funkce dokování okna chatu v softwaru pro live chat - LiveAgent

Další možnosti live chatu by měly zahrnovat offline zprávy, průzkumy po chatu a formuláře před chatem.

V neposlední řadě byste měli mít přístup k šablonám odpovědí. Díky tomu je řešení jednoduchých problémů mnohem jednodušší a hlavně automatizované. Můžete mít předpřipravené zprávy pro všechny nejčastěji kladené otázky.

Funkce chatu v reálném čase v systému tiketingu helpdesku - LiveAgent

S předdefinovanými odpověďmi se setkáte s vysokou mírou vychýlení tipů. Funkce kontaktního formuláře je další možností, kterou byste měli zvážit pro zákazníky, kteří pro komunikaci preferují e-mail. Některé z nejlepších softwarových nástrojů pro fórum jsou dodávány s dalšími funkcemi podobnými live chatu, jako je call centrum a integrace sociálních médií.

Live chat slouží k usnadnění komunikace se zákazníky a zpříjemnění komunikace jim i vašim agentům.

CRM

CRM je zkratka pro řízení vztahů se zákazníky, což je softwarový nástroj oblíbený mezi společnostmi z různých odvětví. Softwarové nástroje pro fóra s funkcemi CRM nabízejí mnohem více příležitostí než nástroje bez nich. Díky CRM budete moci ukládat využitelné informace o uživatelích fóra. Můžete je importovat jako kontakty a vytvořit příslušné skupiny kontaktů, abyste mohli lépe kvalifikovat potenciální zákazníky.

CRM-LiveAgent

Nejlepší software pro fórum je vybaven CRM, který dokáže automaticky vytáhnout data z profilů uživatelů fóra a vyplnit všechna kontaktní pole. CRM také umožňuje vašim agentům rychlý přístup k historii online tiketů a lepší přehled o jedinečných potřebách a preferencích zákazníků a zároveň usnadňuje spolupráci.

Reporting

Hlášení také spadá do kategorie nejlepšího softwarového peří fóra. Je to proto, že nabízí cenné a využitelné poznatky týkající se služeb, které agenti podpory provedli. Kompletní analytický přehled zahrnuje:

Přehledy v helpdesk softwaru - LiveAgent

Díky těmto údajům budete moci optimalizovat pracovní postupy v odděleních služeb a podpory, zlepšovat kvalitu služeb a identifikovat úzká místa v provozu. 

It doesn't end there

Discover all help-desk features that LiveAgent has to offer.

Kolik stojí software pro fórum?

Softwarové společnosti na fóru mají různé cenové modely pro svá řešení. Nejčastěji se setkáte s několika cenovými plány na uživatele a měsíc. Cena za měsíc a uživatele je u každého softwarového řešení pro fórum jedinečná. Existují také nástroje s vlastním cenovým modelem, které jsou k dispozici pouze na vyžádání. 

Průměrné náklady na software fóra se pohybují kolem 30 USD na uživatele měsíčně. Cena může být velmi důležitým faktorem, zejména pokud se v určitém okamžiku rozhodnete pro rozšíření. Z tohoto důvodu byste při rozhodování měli vždy zvážit cenovky pokročilých plánů. 

20 nejlepších softwarových řešení pro fórum

1. LiveAgent

Fórum - LiveAgent
Fórum LiveAgent

LiveAgent je řešení, které můžete použít jako software pro fórum k vytvoření online komunity a poskytování výjimečné zákaznické podpory. LiveAgent je komplexní cloudové softwarové řešení pro fórum s desítkami funkcí. Umožňuje automaticky transformovat příspěvky ve fóru, ať už se jedná o příspěvky nebo odpovědi, na ticket. Vaši agenti budou mít k těmto tiketům přístup z jedné centrální schránky.

Vytvoření interního nebo veřejného zákaznického fóra v aplikaci LiveAgent je jednoduché. Po přihlášení najdete tuto funkci v sekci zákaznického portálu v uživatelském rozhraní aplikace LiveAgent. Před nastavením názvu a aktivací fóra můžete přizpůsobit styl, klíčová slova a SEO pro optimalizaci obsahu nebo vybrat určené oddělení pro správu dotazů.

Klíčové funkce

 • Vytvoření veřejných a interních fór
 • Interní a externí báze znalostí
 • Zjednodušená registrace uživatelů
 • Fóra lze přiřadit konkrétním oddělením
 • Přehledy a monitorování fóra prostřednictvím oznámení v reálném čase
 • Automatická transformace tiketů pro příspěvky a odpovědi ve fóru;
 • Kompletní přizpůsobení designu fóra (barvy v tématech, záhlaví, zápatí, logo a název)

Výhody

 • Funguje jako hotový produkt (bez nutnosti kódování)
 • Možnost integrace dalších kanálů pro poskytování podpory (Twitter, Facebook, Slack, Viber, e-mail, live chat, hovory, kontaktní formuláře, videohovory a zpětná vazba).
 • Skvělý poměr ceny a kvality

Nevýhody

 • Chvíli trvá, než si osvojíte všechna nastavení a funkce
 • Pokud potřebujete pouze funkce fóra, může to být pro vás až příliš funkcí

Ceník

Cena začíná na 15 dolarech za uživatele měsíčně.

Build a community

Try LiveAgent and enjoy the benefits of a comprehensive forum software.

2. WordPress

2. WordPress - App - Uploads - 2021 - 07 - Image8.png
Ovládací panel služby WordPress

WordPress je bezplatný systém pro správu obsahu (CMS). Ano, může vám pomoci vytvořit a spustit krásné stránky během okamžiku, ale může také sloužit jako software pro fórum. Díky pluginům komunitního fóra můžete rozšířit funkčnost svých webových stránek. Existuje spousta možností od bezplatných až po placené pluginy. 

Klíčové funkce

 • Snadné publikování
 • Jednoduché si na službu zvyknout a snadné používání
 • Skvělá integrovaná správa uživatelů
 • Správa médií
 • Hluboké přizpůsobení
 • Optimalizováno pro vyhledávače
 • Vyšší flexibilita

Výhody

 • Velká a podporující komunita
 • Přátelský pro mobilní zařízení od samého začátku
 • Přístup ke stovkám profesionálně navrženým motivům

Nevýhody

 • Navigace v nastaveních WordPressu je pro začátečníky náročná
 • Uživatelé musí platit za doménu a hosting
 • Některé aktualizace mohou vyžadovat odborníka, který je aktualizací provede

Ceník

WordPress je zdarma, ale je třeba počítat s náklady na název domény, hosting a prémiový plugin pro komunitní fórum.

3. Joomla!

3. Joomla! - App - Uploads - 2021 - 07 - Image7.png

Joomla! je platforma CMS, která se podobá WordPressu. Je však mnohem robustnější a vyžaduje podstatně více technických znalostí než WordPress. Pro Joomla! existují různé bezplatné i placené pluginy fóra, které vám pomohou vytvořit a spustit fórum. Na rozdíl od WordPressu vás Joomla! může dostat do situace, kdy si budete muset najmout vývojáře, který má s touto platformou zkušenosti.

Klíčové funkce

 • Skvělá vícejazyčná podpora
 • Vestavěný aktualizátor pro snadnou aktualizaci základní platformy
 • Systém kontextové nápovědy v aplikaci
 • Správa uživatelů s přístupovými právy
 • Správa obsahu
 • Podpora různých rozšíření
 • Kompletní přizpůsobení fóra

Výhody

 • Úplná kontrola nad fórem
 • Jemné doladění fóra je snadné z frontendu
 • Výkonné rozšiřitelné možnosti

Nevýhody

 • Vyžaduje rozsáhlé technické znalosti
 • Nabízí méně rozšíření než jiné systémy CMS
 • Prémiové pluginy fóra jsou velmi drahé

Ceník

Joomla! je zdarma, ale je třeba počítat s náklady na název domény, hosting a prémiový plugin pro fórum, podobně jako u WordPressu. Kromě toho si pravděpodobně budete muset najmout vývojáře pro Joomlu, a ti nejsou levní.

4. phpBB

4. phpBB - App - Uploads - 2021 - 07 - PhpBB.png
phpBB software pro fórum

phpBB je svobodný software pro nástěnky a jeden z průkopníků v této kategorii softwaru. Umožňuje vytvářet fóra, do kterých se mohou uživatelé přihlašovat a posílat zprávy. Pomocí rozšíření phpBB můžete rozšířit funkčnost fóra. Můžete například přidat interní zasílání zpráv, přizpůsobit vzhled fóra a umožnit uživatelům upravit si své profily podle vlastního uvážení. 

Klíčové funkce

 • Sledování nepřečtených zpráv
 • Uživatelské preference
 • Systém soukromých zpráv
 • Nástroje pro moderování fóra
 • Plně přizpůsobitelné registrační formuláře
 • Standardizace struktury tématu
 • Prořezávání fóra

Výhody

 • Snadná úprava funkcí fóra pomocí phpBB MOD
 • Komplexní možnosti hierarchie fóra
 • Snadné přizpůsobení šablon a stylů

Nevýhody

 • Kromě fóra nenabízí nic jiného
 • Má zastaralý vzhled
 • Má strmou křivku učení

Ceník

phpBB je zdarma.

5. Drupal

5. Drupal - App - Uploads - 2021 - 07 - Drupal.png
Softwarové rozhraní fóra Drupal

Dalším systémem CMS na našem seznamu je Drupal, který nabízí vynikající funkce a vlastnosti, pokud jde o fóra. Můžete rychle vytvářet a spouštět fóra, ale co je důležitější, budete moci zefektivnit moderování uživatelů a fór. Pomocí témat a modulů Drupal můžete přidat funkce do fóra a na webové stránky a nabídnout uživatelům fóra lepší vizuální zážitek. Na rozdíl od WordPress a Joomla! má Drupal vestavěné funkce fóra. 

Klíčové funkce

 • Vestavěná podpora diskusních fór s vlákny
 • Jedinečná adresa URL pro každé téma fóra
 • Oprávnění uživatele
 • Práh horkých témat
 • Témata na stránku
 • Výchozí pořadí témat
 • Flexibilní a nový motor témat – Twig

Výhody

 • Nabízí funkce fóra ihned po vybalení
 • Spousta modulů a témat pro zlepšení funkčnosti a vzhledu fóra
 • Zcela přizpůsobitelný

Nevýhody

 • Strmá učební křivka
 • Méně modulů než nabízí služba WordPress
 • Správa systému Drupal vyžaduje technické znalosti a zkušenosti

Ceník

Drupal je zdarma, ale většina modulů je prémiová a nákladná. Musíte také vzít v úvahu náklady na doménu a hosting.

6. MyBB

6. MyBB - App - Uploads - 2021 - 07 - MyBB.png
MyBB software pro fórum

MyBB je z hlediska nabízených funkcí velmi podobné phpBB. Je to také software pro fóra s otevřeným zdrojovým kódem a je zdarma. Umožňuje vytvoření fóra, nastavení nástěnek, snadné moderování a zjednodušenou registraci uživatelů. MyBB má komplexní ovládací panel, který lze použít k moderování fóra na cestách a ke kontrole statistik používání aktualizovaných v reálném čase.

Klíčové funkce

 • Široký výběr témat fóra MyBB;
 • Pluginy speciálně přizpůsobené pro zvýšení zapojení uživatelů;
 • Vestavěné šablony a editor motivů
 • Systém reputace uživatelů;
 • Kalendáře pro plánování událostí;
 • Šablony pro registraci uživatelů;
 • Sada nástrojů pro moderování fóra;
 • Reportování.

Výhody

 • Snadné použití i pro začátečníky;
 • Skvělé gamifikační funkce pro zapojení uživatelů fóra;
 • Moderování fóra z jedné obrazovky.

Nevýhody

 • Má méně funkcí než ostatní softwarové nástroje pro fórum na našem seznamu;
 • Bezpečnostní problémy;
 • Nedostatek motivů pro mobilní zařízení.

Ceník

MyBB můžete používat zdarma, ale budete muset utratit peníze za název domény a hostingový plán.

7. Vanilla Forums

7. Vanilla Forums - App - Uploads - 2021 - 07 - Vanilla.png
Vanilla přídavná téma

Vanilla Forums je jedním z nejlepších softwarových řešení pro fóra. Nabízí jak bezplatnou, tak prémiovou verzi. Bezplatná verze je zaměřena na potřeby malých a středních podniků. Prémiová verze se naopak zaměřuje na potřeby podniků podnikové úrovně. Systémy doplňků a témat umožňují přizpůsobit vzhled fóra a zároveň rozšířit jeho funkčnost.

Klíčové funkce

 • Podpora různých typů diskusí (např. standardní diskuse, ankety, otázky).
 • Bohatý obsah
 • Zmínka uživatele
 • Avatary a profily uživatelů
 • Soukromé zasílání zpráv
 • Báze znalostí
 • Skupiny fóra

Výhody

 • Moderně vypadající témata
 • Mnoho doplňků pro rozšíření funkčnosti fóra
 • Podpora znalostní báze pro lepší zákaznickou zkušenost

Nevýhody

 • Na výběr není tolik doplňků a témat na výběr
 • Chvíli trvá, než se ho naučíte správně používat
 • Cena verze Premium je výrazně vyšší, než je průměr v oboru

Ceník

Verze Vanilla Forums s otevřeným zdrojovým kódem je zcela zdarma. Cena prémiové verze však začíná na 689 USD měsíčně.

8. Flarum

8. Flarum - App - Uploads - 2021 - 07 - Image14.png
Flarum fórum tagy

Flarum je jedním z nových hráčů na softwarové scéně fóra. Dobrou zprávou je, že je zcela zdarma. Platforma je navržena pro všechny velikosti obrazovek a je optimalizována tak, aby poskytovala vynikající výkon i na připojeních s malou šířkou pásma. Flarum má základní i pokročilé funkce, ale vyžaduje značné technické znalosti pro instalaci, aktualizaci a údržbu. 

Klíčové funkce

 • Podpora více jazyků (v současné době je k dispozici 16 balíčků překladů)
 • Intuitivní uživatelské rozhraní
 • Systém postupu uživatele
 • Naposledy online
 • Zmínky uživatele
 • Posuvná vlákna
 • Jednorázové přihlášení
 • Ovládací panel s pokročilým moderováním fóra

Výhody

 • Má podporu live chatu díky integraci s Pusherem
 • Rozšíření umožňují uživatelům přizpůsobit fórum
 • Krásné uživatelské rozhraní

Nevýhody

 • Je stále ve vývoji
 • Pro správnou funkci vyžaduje nejnovější verzi Apache/Nginx, PHP a MySQL
 • Instalaci a aktualizaci musí provádět odborník

Ceník

Flarum je zcela bezplatný software pro fórum

9. Simple Machines Forum

9. Simple Machines Forum - App - Uploads - 2021 - 07 - SMF.png
Simple Machines modul pro fórum

Simple Machines Forum je vynikající software pro vytváření, publikování a správu online fór. Nabízí podobnou sadu funkcí jako phpBB. Přesto existuje několik věcí, které jej odlišují – systém témat a modulů. Díky těmto dvěma systémům nabízí Simple Machines Forum vynikající flexibilitu. Vzhledem k tomu, že se jedná o řešení s otevřeným zdrojovým kódem, můžete jej upravit podle svých specifických potřeb, pokud máte potřebné know-how.

Klíčové funkce

 • Snadné úpravy díky novému systému šablon
 • Pokročilá správa uživatelů a oprávnění
 • Připravenost na SEO
 • Snadno použitelný správce balíčků
 • Reportování a analytika
 • Sledování a dohledávání členů
 • Zjednodušená správa fóra

Výhody

 • Prémiová témata a moduly
 • Skvělá vícejazyčná podpora
 • Podpora prémiového předplatného

Nevýhody

 • Témata vypadají zastarale
 • Nepodporuje přizpůsobení uživatelského profilu
 • Množství nastavení může být pro úplné začátečníky ohromující

Ceník

Simple Machines Forum je bezplatné řešení fóra s otevřeným zdrojovým kódem.

10. Discourse

10. Discourse - App - Uploads - 2021 - 07 - Image17.png
Uživatelské rozhraní Discourse

Pokud chcete rychle vytvářet a publikovat fóra, aniž byste přišli o peníze, Discourse by pro vás mohl být dobrým řešením. Tento software nenabízí kromě funkcí fóra nic jiného, ale na oplátku poskytuje moderní uživatelské rozhraní a optimalizaci pro mobilní zařízení. Podporuje také integraci přihlašovacích údajů pro skvělý uživatelský zážitek. Uživatelé se mohou přihlásit pomocí svých účtů na Twitteru, Instagramu a Facebooku. 

Klíčové funkce

 • Konverzace jsou přesunuty z jednotlivých stránek na stránky, které lze posouvat
 • Okamžitá oznámení
 • Automatické rozšíření odkazu
 • Navrženo pro obrazovky všech velikostí
 • Systém důvěry uživatelů
 • Podpora moderování komunity
 • Jednotné přihlášení
 • Reportování a analytika

Výhody

 • Oznámení v reálném čase pomáhají uživatelům mít přehled o všech důležitých zmínkách;
 • Režim poštovního seznamu umožňuje uživatelům sledovat jejich oblíbená vlákna;
 • Skvělá škálovatelnost.

Nevýhody

 • Je dražší než jiná prémiová řešení;
 • Úplní začátečníci budou muset věnovat čas tomu, aby se naučili používat pokročilé funkce;
 • Systém rolování snižuje čitelnost, jakmile se objeví desítky odpovědí.

Ceník

Cenové plány Discourse začínají na 100 USD za 5 uživatelů měsíčně. 

11. Codoforum

11. Codoforum - App - Uploads - 2021 - 07 - Image15.png
Software pro komunitní fórum Codoforum

Codoforum je bezplatný software pro komunitní fórum. Přestože se jedná o bezplatné řešení, nabízí všechny funkce, které očekáváte od softwarového nástroje pro fórum. Codoforum je pravděpodobně nejlepším softwarem pro fórum v kategorii čistého uživatelského rozhraní. Je hned po vybalení z krabice přívětivý pro mobilní zařízení, což je skvělé, pokud je mnoho vašich uživatelů neustále na cestách.

Klíčové funkce

 • Denní a týdenní přehled (zasílání posledních aktualizací uživatelům e-mailem)
 • Svěží, minimalistické uživatelské rozhraní
 • Podpora všech mobilních zařízení
 • WYSIWYG editor
 • Podpora integrace stávajících webových stránek
 • Zmínky o uživatelích a označování
 • Oznámení a přihlášení k odběru

Výhody

 • Systém oznámení podporuje nastavení úrovně oznámení
 • Systém označování přináší vynikající uživatelský zážitek
 • Rozsáhlé průvodce a dokumentace

Nevýhody

 • Pouze verze Premium podporují automatickou aktualizaci a bezpečnostní opravy
 • Verze Freemium má vodoznak, který nelze odstranit
 • Aktualizace se objevují jen zřídka

Ceník

Bezplatná verze Codoforum má vodoznak Powered by Codoforum. Cenové plány white-label premium začínají na 49 dolarech (jednorázový nákup).

Still with us?

Forum is an effective platform for encouraging self-service resolution and customer-to-customer cooperation. With LiveAgent you can delight and nurture your relationship with customers.

12. FluxBB

12. FluxBB - App - Uploads - 2021 - 07 - FluxBB.png
Řešení komunitního fóra FluxBB

Přestože se jedná o výrazně jednodušší řešení fóra než jakýkoli jiný software na našem seznamu, FluxBB se do seznamu dostal díky svému výkonu. Jedná se o odlehčené řešení komunitního fóra, které má všechny základní funkce. Budete mít přístup ke klíčovým možnostem moderování fóra, motivům a pluginům. S FluxBB můžete fórum nastavit a spustit velmi rychle a bez větších komplikací.

Klíčové funkce

 • Pořadí témat
 • Předplatné fóra a témat
 • Přesouvání, rozdělování a slučování témat
 • Prořezávání fóra
 • Podpora kanálu RSS
 • Zakázání/povolení registrace uživatelů
 • Oprávnění uživatele

Výhody

 • Vytvořeno s ohledem na vysoký výkon
 • Má systém hodnocení uživatelů
 • Podpora pokročilých úprav profilu

Nevýhody

 • Nedostatek pluginů
 • Témata vypadají zastarale

Ceník

FluxBB je zcela zdarma.

13. Invision Community

13. Invision Community - App - Uploads - 2021 - 07 - Invision Community 2.png
Invision Community fóra

Invision Community je dědicem fóra IP, které bylo ve své době jedním z nejoblíbenějších softwarových řešení pro fóra. Platforma nabízí mnoho funkcí a usnadňuje moderování fóra. Dokonce umožňuje uživatelům vytvářet v rámci fóra vlastní skupiny zvané “kluby”. Cenová politika platformy je jedinečná vzhledem k tomu, že jak úložiště dat, tak počet online návštěvníků jsou uzamčeny za různými placenými zdmi. 

Klíčové funkce

 • Komunitní kluby
 • Automatické publikování příspěvků ve fóru na účtech sociálních médií
 • Pověst uživatelů a žebříčky
 • Propagace skupin
 • Placené předplatné
 • Pokročilé nástroje pro moderování
 • Podpora mobilních zařízení
 • Aplikace pro vzdálené komentování pro snadnou distribuci zpráv a článků

Výhody

 • Snadné zapojení uživatelů pomocí atraktivních funkcí
 • Skvělé uživatelské rozhraní
 • Zapojte své příznivce sociálních médií pomocí atraktivních příspěvků ve fóru

Nevýhody

 • Nedostatek funkcí SEO
 • Potřebuje více možností gamifikace
 • Cena může stoupat s rostoucími potřebami dat fóra

Ceník

Cena služby Invision Community začíná na 45 dolarech měsíčně a je omezena na 65 online návštěvníků.

14. XenForo

14. XenForo - App - Uploads - 2021 - 07 - XenForo.png
Software komunitní platformy XenForo

XenForo je špičková komunitní platforma a prémiové softwarové řešení fóra vytvořené pro společnosti, které mají zájem používat samohostitelská řešení. XenForo má působivý seznam funkcí a vynikající integraci sociálních médií. Díky více než 2 000 doplňkům, které máte k dispozici, si můžete vytvořit vlastní fórum s jedinečnými funkcemi na základě kanálu aktivit uživatelů. Platforma je navíc optimalizována pro vyhledávače.

Klíčové funkce

 • Podpora strukturovaných otázek a odpovědí
 • Bohatý systém pro tvorbu článků
 • Vestavěné funkce vyhledávání
 • Práva zaměstnanců
 • Podpora moderování v režimu Inline
 • Systém úspěchů uživatelů
 • Specializovaná mobilní aplikace
 • Reportování a analytika

Výhody

 • Kompletně optimalizované online fórum pro SEO
 • Snadno použitelné nástroje pro moderování fóra
 • Mobilní aplikace XenForo

Nevýhody

 • Instalaci na místě musí provádět zkušený personál
 • Vyžaduje několik rozšíření PHP a aktuální verzi PHP a MySQL
 • Odstranění oznámení o autorských právech XenForo stojí 300 dolarů navíc

Ceník

Cena licence XenForo začíná na 160 dolarech

15. Wix

15. Wix - App - Uploads - 2021 - 07 - Wix Community Forum.png
Komunitní fórum Wix

Wix je online nástroj pro tvorbu webových stránek a jako součást svého balíčku nabízí software Wix Forum. Je to jeden z nejjednodušších nástrojů pro komunitní fórum, protože obsahuje editor typu drag-and-drop. To znamená, že budete moci vytvořit a spustit své fórum, aniž byste napsali jediný řádek kódu. Můžete vytvořit samostatné fórum nebo jej integrovat do webové stránky. Pokud jde o funkce, Wix Forum nezaostává za konkurencí.

Klíčové funkce

 • Podpora klasických a karetních rozvržení fóra
 • Vestavěný nástroj SEO
 • Fórum vhodné pro mobilní telefony
 • Nástroje pro moderování fóra
 • Oprávnění uživatelů fóra
 • Stránka členů
 • Profilová stránka
 • Šablony fóra
 • Oznámení v reálném čase

Výhody

 • Velmi snadné použití
 • Software pro fórum založený na cloudu
 • Hezké šablony

Nevýhody

 • S bezplatným plánem budete mít vše obrandované značkou Wix
 • Pro přístup ke sledování a analýze potřebujete placený plán
 • Většina cenných doplňků je prémiová

Ceník

Cena služby Wix začíná na 8,50 USD měsíčně

16. vBulletin

16. vBulletin - App - Uploads - 2021 - 07 - VBulletin 1.png
vBulletin fóra adresář

vBulletin je velmi výkonný software fórum. Je to populární řešení používané některými velkými organizacemi, jako je Sony Pictures a NASA, a to dodává se všemi funkcemi, které budete potřebovat k vytvoření ohromující fóra v žádném okamžiku vůbec. vBulletin je také postaven s mobilními uživateli v mysli a má podporu SEO. Fóra můžete nastavit jako soukromá nebo veřejná, upravovat hierarchii, povolit zasílání soukromých zpráv a mnoho dalšího.

Klíčové funkce

 • Neomezená hierarchie na fórech
 • Soukromá/veřejná fóra
 • Nástroje pro moderování fóra
 • Předplatné vlákna a fóra
 • Neomezený počet moderátorů
 • Přizpůsobitelný systém oprávnění
 • Soukromé zasílání zpráv
 • Šablony, doplňky a skiny

Výhody

 • Vytváření, publikování a moderování online komunity prostřednictvím jedné platformy
 • Bohaté možnosti
 • Samostatně hostované i cloudové verze

Nevýhody

 • Samostatně hostované řešení vyžaduje technické znalosti
 • Plány mají omezenou šířku pásma
 • Podpora pro samostatně hostovanou verzi je omezená

Ceník

vBulletin 5 Connect, postavený pro self-hosting, začíná na 249,00 dolarů. vBulletin Cloud začíná na 19,95 dolarů měsíčně.

17. inSided

17. inSided - App - Uploads - 2021 - 07 - InSided.png
řešení fóra inSided

inSided je kompletní softwarové řešení pro fórum. Pomocí něj můžete vytvořit online komunitu a usnadnit komunikaci mezi vaší značkou a zákazníky. Ve srovnání s jinými možnostmi opravdu nevyniká žádnými jedinečnými úhly pohledu, ale je to solidní volba.

Klíčové funkce

 • Báze znalostí
 • Podpora nástěnek ve stylu otázek a odpovědí
 • Obsah optimalizovaný pro vyhledávače
 • Stanovení priorit obsahu
 • Vestavěné inteligentní vyhledávání obsahu
 • Inteligentní a kontextově specifický obsah
 • Pokročilé přehledy
 • Aktualizace uživatelů na základě jejich zájmů

Výhody

 • Vysoká flexibilita díky mnoha funkcím
 • Snadné použití i bez předchozích zkušeností
 • Pravidelně jsou vydávány nové funkce

Nevýhody

 • Cena mírně nad průměrem odvětví
 • Nedostatek možností přizpůsobení
 • Reporting a analytika nejsou do hloubky jako u některých jiných řešení

Ceník

inSided nabízí ceník pouze na vyžádání

18. NodeBB

18. NodeBB - App - Uploads - 2021 - 07 - Image23.png
NodeBB flexibilní software pro fórum

NodeBB je jedním z nejnovějších přírůstků do rodiny softwaru pro fóra. Je oblíbený díky své flexibilitě a intuitivnímu designu uživatelského rozhraní – moderátoři fóra mají přístup ke všem moderátorským nástrojům na jedné obrazovce. Zazářil také v oddělení integrace, které uživatelům umožňuje integrovat různé platformy, od sociálních médií až po software pro řízení projektů. Uživatelé mohou také rozšířit jeho výchozí funkce pomocí pluginů.

Klíčové funkce

 • Připraveno pro mobilní zařízení
 • Podpora lokalizace
 • Okamžitá oznámení
 • Analytika a reportování
 • Připravenost na SEO
 • Sdílení na sociálních sítích
 • Podpora samostatně hostovaných a cloudových řešení
 • Vestavěné zasílání rychlých zpráv

Výhody

 • Bezproblémová integrace s oblíbenými cloudovými službami
 • Snadné nastavení a používání
 • Moderní a svěží vzhled

Nevýhody

 • Dražší než jiný software pro fóra
 • Pluginy a widgety často porušují základní funkce
 • Nedostatek témat pro fóra

Ceník

Cena NodeBB začíná na 250 USD měsíčně

19. Forem

19. Forem - App - Uploads - 2021 - 07 - Image24.png
Software pro fórum s otevřeným zdrojovým kódem Forem

Forem bude brzy vydán, ale vzhledem k tomu, že pochází z kuchyně Dev.to, bude určitě skvělý. Nabízí nový moderní vzhled, intuitivní uživatelské rozhraní a snadné nasazení. Jedná se o softwarové řešení s otevřeným zdrojovým kódem, které vám umožní snadno vytvářet komunity a budete s ním moci návštěvníkům umožnit vytváření profilů, čtení/psaní příspěvků, sledování konkrétních značek nebo vyhledávání v obsahu. 

Klíčové funkce

 • Podpora kanálu RSS
 • Nástroje pro moderování
 • Sledování ostatních uživatelů
 • Sledování štítků příspěvků
 • Přímé zasílání zpráv
 • Skupinové konverzace
 • Integrace s dalšími aplikacemi
 • Odznaky za úspěch

Výhody

 • Vysoká flexibilita
 • Snadno použitelné nástroje pro moderování
 • Skupinový chat i přímé zasílání zpráv

Nevýhody

 • Open-source znamená omezenou podporu
 • Vyžaduje značné znalosti pro samostatné hostování
 • Případ použití vyhrazený výhradně pro fórum

Ceník

Forem je zcela bezplatné řešení.

20. bbPress

20. bbPress - App - Uploads - 2021 - 07 - BbPress.png
bbPress plugin pro fórum WordPress

bbPress je software pro fórum vydaný stejným týmem, který pracoval na WordPressu, a na platformě je to rozhodně vidět, zejména v oddělení snadného používání. Design sice vypadá zastarale, ale jsou zde všechny nejlepší funkce. Vzhledem k tomu, že se jedná o samotný plugin WordPressu, umožňuje rozšířit jeho funkce o další pluginy a vytvořit si fórum podle svých představ. A konečně, jedná se o projekt s otevřeným zdrojovým kódem, takže je možné jej používat zdarma. 

Klíčové funkce

 • Instalace jedním kliknutím
 • Podpora témat
 • Šablony fóra
 • Oprávnění uživatele
 • Zaznamenávání aktivit
 • Oznámení
 • Podpora různých rozšíření
 • Soukromé skupiny

Výhody

 • Snadná instalace a nastavení
 • Funkčnost lze vylepšit pomocí pluginů
 • Kompatibilní s moderními tématy WordPress

Nevýhody

 • Výchozí témata vypadají zastarale
 • Pokročilé funkce jsou závislé na pluginech
 • Mezi novými verzemi uplyne příliš mnoho času

Ceník

bbPress je zcela zdarma.

Porovnání 5 nejlepších softwarů pro fóra

Udělejme si rychlé srovnání pěti nejlepších možností softwaru pro fórum.

1. LiveAgent

Porovnání 5 nejlepších softwarů pro fóra - App - Uploads - 2021 - 07 - Image1.png
Používané rozhraní aplikace LiveAgent

LiveAgent je naší jedničkou v oblasti cloudových softwarových řešení fóra pro podniky. Nejenže nabízí spoustu funkcí, ale také umožňuje využít fórum ke zlepšení služeb, produktů a ke spokojenosti zákazníků.

Kromě toho LiveAgent umožňuje podnikům činit informovaná rozhodnutí a zařazovat nejrelevantnější obsah fóra do interní nebo externí znalostní báze. Pohodlí plyne z toho, že vše můžete provádět z jedné obrazovky.

Post and share useful content

With LiveAgent you can allow customers to access knowledge base articles, ticket status, interaction history or in-depth product and service information.

2. vBulletin

Porovnání 5 nejlepších softwarů pro fóra - App - Uploads - 2021 - 07 - Image2.jpg
Software fóra vBulletin

vBulletin postrádá funkce helpdesku a také funkce automatických příspěvků ve fóru či odpovědi na tiket. Pokud však chcete provozovat a moderovat fórum na osvědčené a bezpečné platformě, vBulletin je vaší druhou nejlepší možností a dodává se se všemi funkcemi, které potřebujete.

vBulletin je snadné použití, což je důležité si uvědomit, pokud nemáte žádné předchozí zkušenosti s vytvářením nebo moderování fór.

3. Discourse

Porovnání 5 nejlepších softwarů pro fóra - App - Uploads - 2021 - 07 - Image3.png
Uživatelský panel Discourse

Discourse je prémiové softwarové řešení fóra, stejně jako LiveAgent a vBulletin. Co se týče integrací, je podobný služnš LiveAgent a můžete jej používat se sociálními médii nebo jej integrovat s nástroji helpdesku.

Nabízí podporu pro WordPress, ale nepřekračuje základní funkce fóra a je trochu dražší. Cena hostingových plánů Discourse začíná na 100 dolarech.

4. phpBB

Porovnání 5 nejlepších softwarů pro fóra - App - Uploads - 2021 - 07 - Image4.png
Bezplatná softwarová platforma pro fórum phpBB

Pokud chcete vytvořit a moderovat fórum a máte omezený rozpočet, může být phpBB nejlepším řešením. Je to bezplatná softwarová platforma pro fórum. Má základní i pokročilé funkce fóra. 

Na druhou stranu phpBB vypadá poněkud zastarale, což může poškodit vnímání fóra uživateli. Je to také řešení pouze pro vlastní hosting, takže si budete muset najít poskytovatele hostingu, což vám vygeneruje další náklady.

5. Simple Machines Forum

Porovnání 5 nejlepších softwarů pro fóra - App - Uploads - 2021 - 07 - Image5.png
Domovská stránka Simple Machines Forum

Nakonec tu máme další řešení s otevřeným zdrojovým kódem – Simple Machines Forum. Vypadá zastarale a obsahuje pouze nástroje specifické pro fórum, ale na rozdíl od phpBB nabízí mnohem více možností přizpůsobení díky pokročilému správci balíčků.

Pomocí něj můžete nainstalovat další moduly, které zlepší vzhled a možnosti vašeho fóra. Je však vhodnější pro větší komunity. 

Porovnání 5 nejlepších softwarových systémů pro fórum

Systém e-mailové podpory

Hodnoceni na Capterra

Bezplatná verze

Zkušební verze

Počáteční cena

LiveAgent

4,7/5 (cca 1 000 recenzí)

ANOANO15 USD za agenta/měsíc
vBulletin4.0/5 (13 recenzí)NEANO249 USD za měsíc
DiscourseN/AANOANO100 USD za uživatele/měsíc
phpBBN/AANOANOZdarma

Simple Machines Forum

N/AANOANOZdarma
Datováno k 19. červenci

Závěr

Výběr správného softwarového řešení fóra pro vaši firmu je zásadní pro její dlouhodobý úspěch. Pomůže vám zefektivnit implementaci a zavádění, ale také vám pomůže dosáhnout vašich konkrétních cílů. Abychom vám pomohli učinit informované rozhodnutí, připravili jsme krátký seznam otázek a odpovědí. Pozor, spoiler – LiveAgent je absolutním šampionem ve všech šesti kategoriích.

Poznámka redakce: Pokud jsou některé informace v tomto článku nepřesné, neváhejte nás kontaktovat a my je upravíme.

Nejlepší softwarové řešení fóra vše v jednom

LiveAgent je nejlepší softwarové řešení fóra typu vše v jednom. Nabízí funkce kompletního helpdesku s bezproblémovou integrací fóra, což firmám umožňuje plně využít výhod správy online fóra. 

Díky konverzi příspěvků a odpovědí na tikety mohou společnosti zůstat v obraze a efektivně pomáhat svým zákazníkům řešit problémy. Kromě toho LiveAgent umožňuje společnostem vytvářet užitečné interní a externí znalostní databáze a bezproblémově sdílet nejdůležitější obsah.

Nejlepší software pro fórum s integrovaným live chatem, call centrem, sociálními médii a zákaznickým portálem

LiveAgent je nejlepší software pro fórum s integrovaným živým chatem, call centrem, sociálními médii a zákaznickým portálem. Je to jednoduše proto, že platforma nabízí všechny tyto funkce z jednoho centralizovaného řešení. Agenti a poskytovatelé služeb nemusí přepínat nástroje. Je to celý zásobník technologií dostupný prostřednictvím jediného uživatelského rozhraní.

Nejlepší software pro online fórum bohatý na funkce

Pokud jde o funkce, nic se službě LiveAgent ani zdaleka nepřibližuje. Platforma nabízí svým uživatelům téměř 200 funkcí a společnost neustále pracuje na vylepšování stávajících a zavádění nových. 

Nejlepší hodnota za cenu software fóra

S cenou 15,00 USD za uživatele měsíčně, množstvím funkcí a snadným používáním je LiveAgent nejlepším softwarem pro fórum, pokud jde o poměr cena/výkon. 

Nejlépe hodnocený software pro fórum

Podle nejdůvěryhodnější online platformy pro hodnocení softwaru Capterra je LiveAgent nejlépe hodnoceným softwarem fóra s průměrným hodnocením 4,7 a více než 1 000 jedinečnými recenzemi.

Nejjednodušší software pro nastavení a používání fóra a jeho integraci

LiveAgent má téměř 200 funkcí a je nejpřístupnějším softwarem pro integraci fóra z tohoto seznamu. Funkce a uživatelské rozhraní jsou navíc intuitivní, takže nastavení a používání je velmi snadné.

A satisfied customer is a happy customer

Take our product tour and explore LiveAgent, the omnichannel help desk solution, today.

FAQ

What is forum software?

Forum software solutions are specialized platforms that enable you to create and publish community forums used for various things. They have several key features that help you moderate the forum, enable users to edit their profiles, add a direct messaging channel, and so on.

What are the benefits of open-source and premium versions of forum software?

There are two unique benefits open-source forum software offers – it’s completely free, and you can customize it however you want. However, it has to be deployed on company servers, and you need to have staff proficient in coding to customize it. Premium versions of forum software benefits include easy deployment, no maintenance costs, and access to premium features usually unavailable in open-source solutions.

What is an omnichannel forum software solution?

Omnichannel forum software solution refers to platforms that can integrate various communication channels. It’s essential for companies that want to use the forum as another channel to offer support. With omnichannel forum software, a company can use the forum as one channel of communication and include social media, messaging platforms, email, and other channels to the mix.

What features should the best forum software offer?

Some of the baseline features that should be present in any solid forum software package include forum moderation tools, multiple-knowledge base support, search widgets, voting system, reporting, and ticket management system.

What are the benefits of using forum software?

Forum software offers many benefits to businesses of all sizes. This includes improved customer engagement, attracting new customers, building an online community, improved branding efforts, facilitating business growth and expansion, and excellent ticket deflection rates.

What is the best forum software?

The best forum software is LiveAgent. It offers the best value for money, given the sheer amount of features and capabilities that are available to the user. LiveAgent forum software solution enables companies to build internal and public forums and automatically convert new topics and replies into tickets agents can access through a single user interface.

Why is the forum software important?

The forum software is important because it helps you streamline and automate most of the forum creation and moderation processes. Instead of doing everything manually and creating things from scratch, you can use it to create forums and start using them even with no technical knowledge.

How do you customize the forum software?

There’s no straightforward answer to this question because every forum software is unique. The premium forum software customizations are often easy and can be done via an intuitive user interface. With open-source solutions, you often have to code the customizations to get the look and functionality you want?

How does forum software work?

Forum software is designed to help create an online discussion site and extend its functionality. The users who visit the online discussion site can create posts, reply to other users’ posts, and directly communicate via messages.

How much does the forum software cost?

The premium forum software costs vary from solution to solution. Most of the pricing plans are based on the “per user per month” model. The average cost per user per month is approximately $30. You should always extend your research to find the solution with the best value for money and great scalability potential.

How can you create forum software for free?

You can use forum software and create and launch forums for free if you opt to use open-source forum software. However, if you want to create forum software, you’ll need to sit down and start coding. To create one, you have to know both frontend and backend programming

Naše stránky využívají cookies. Pokračováním souhlasíte s využitím cookies, jak je podrobně popsáno v Bezpečnostní zásady a soubory cookies.