Shopify

Co je Shopify?

Shopify je platforma pro elektronické obchodování, která se používá k vytváření internetových obchodů pro prodej produktů a služeb. Shopify je vybavena spoustou výjimečných funkcí, včetně drop-shippingu, marketingu produktů, různých typů platebních možností a nástrojů pro zapojení zákazníků. Pomocí Shopify můžete snadno založit nový e-shop a začít prodávat své produkty nebo služby. 

Shopify je platforma, kterou by měl používat každý podnikatel, protože se v ní snadno orientuje a používá ji. Se službou Shopify můžete ušetřit čas a peníze a soustředit se na jiné aspekty svého podnikání.

Jak to můžete používat?

Pomocí integrace se službou Shopify můžete svým zákazníkům nebo klientům poskytovat rychlou a efektivní podporu. Pomocí aplikace LiveAgent můžete sledovat e-maily zákaznické podpory, poskytovat telefonickou podporu a také v reálném čase umístit živé volání a tlačítko chatu na web ve stávajícím designu vašich stránek.

Tlačítko živého chatu na webových stránkách vašeho obchodu je výhodné, protože se jedná o bezproblémovou možnost komunikace, kterou mohou vaši zákazníci využít ke kontaktování ohledně informací o produktech, jakýchkoli problémů a dalších věcí. To může výrazně zlepšit zapojení zákazníků a také jejich spokojenost. 

Jaké výhody má integrace Shopify?

 • Bezproblémová správa zákazníků ve všech kanálech
 • Poskytujte rychlou podporu pro vaše zákazníky
 • Umístění tlačítka živého chatu na vaši stránku zvýší zákaznickou spokojenost a zapojení.
 • Live chat může efektivně proměnit potenciální zákazníky a návštěvníky webových stránek v platící zákazníky.

Jak umístit tlačítko živého chatu LiveAgent do obchodu Shopify

Pokud chcete na své webové stránky umístit tlačítko živého chatu LiveAgent, postupujte podle tohoto jednoduchého návodu. 

 • Otevřete aplikaci LiveAgent a přejděte do části Konfigurace > Systém > Zásuvné modely. Najdete zde tlačítko chatu pro Shopify integraci zásuvný modul v seznamu zásuvných modulů. Až jej najdete, klikněte na přepínač aktivace, a když se rozsvítí zeleně, LiveAgent se restartuje.
Integrace Shopify s tlačítkem chatu v seznamu pluginů LiveAgent
Integrace Shopify s tlačítkem chatu
 • Když se aplikace restartuje, najděte aktivní tlačítko chutu Shopify integrace zásuvný modul v horní části seznamu zásuvných modulů a kliknutím na ikonu ozubeného kolečka zásuvný modul nakonfigurujte. Poté musíte zadat své údaje – adresu URL vašeho obchodu Shopify, klíč API a heslo. Můžete si také vybrat design tlačítka živého chatu pro svůj obchod Shopify.
Konfigurace zásuvného modulu tlačítka chatu Shopify v aplikaci LiveAgent
Konfigurace zásuvného modulu
 • Svůj klíč API najdete v nastavení služby Shopify. Přejděte na Aplikace, klikněte na Správa soukromých aplikací ve spodní části stránky a poté na Povolit vývoj soukromých aplikací. Zaškrtněte všechny značky a klikněte na Povolit vývoj soukromých aplikací. Poté klikněte na Vytvořit soukromou aplikaci.
Správa soukromých aplikací v dolní části sekce Aplikace Shopify
Možnost Správa soukromých aplikací v dolní části stránky
 • Aplikaci pojmenujte a do polí zadejte nouzovou e-mailovou adresu vývojáře. Poté klikněte na Zobrazit neaktivní oprávnění API správce. Přejděte dolů a vyhledejte položku Skriptové označení. Změňte oprávnění ze Žádný přístup na Číst a zapisovat.
Změňte oprávnění označení skriptů na čtení a zápis v Shopify
Změňte oprávnění označení skriptů na čtení a zápis
 • Klikněte na Uložit a poté na Vytvořit aplikaci. Najděte část Admin API a zkopírujte klíč API. Vraťte se zpět do aplikace LiveAgent a vložte klíč do konfigurace. Totéž proveďte s heslem API a klikněte na Uložit. Integrace je dokončena a vy můžete chatovat se zákazníky svého obchodu Shopify ze služby LiveAgent.

Jak integrovat službu Shopify s pluginem LiveAgent

Pomocí této integrace budete moci zobrazit objednávky svých zákazníků v sekci detaily tiketů vašeho účtu LiveAgent. Pro zahájení postupujte podle níže uvedených pokynů k integraci.

 • Ve svém účtu LiveAgent přejděte na Konfigurace > Systém > Zásuvné moduly, najděte položku Integrace Shopify a klikněte na tlačítko aktivovat přepínač. Po tomto úkonu se LiveAgent restartuje. Poté najdete aktivní integraci v horní části seznamu zásuvných modulů. Kliknutím na ikonu ozubeného kolečka provedete konfiguraci zásuvného modulu, kde budete muset zadat údaje Shopify.
Integrace Shopify v seznamu pluginů LiveAgent
Aktivní integrace Shopify
 • Tento plugin lze použít ve spolupráci s privátní aplikací vašeho účtu Shopify. Přihlaste se do svého panelu správce Shopify a přejděte do sekce Aplikace. Klikněte na Vytvořit novou soukromou aplikaci. Pokud tuto možnost nemáte k dispozici, musíte povolit správu soukromých aplikací. Klikněte na Správa soukromých aplikací a poté na Povolit vývoj soukromých aplikací. Zaškrtněte všechny značky a klikněte na Povolit vývoj soukromých aplikací. Poté budete moci Vytvořit novou soukromou aplikaci.
Vytvoření nové soukromé aplikace v aplikaci Shopify pro vytvoření integrace se službou LiveAgent
Vytvořte novou soukromou aplikace
Chcete-li změnit nastavení integračních oprávnění, klikněte na možnost spravovat soukromé aplikace v aplikaci Shopify.
Povolení správy soukromých aplikací
 • Nyní můžete aplikaci pojmenovat a zadat nouzový e-mail. Budete také muset povolit oprávnění, která jsou ve výchozím nastavení zakázána. Klikněte na Zkontrolovat zakázaná oprávnění API správce v dolní části stránky. Přejděte dolů, najděte položku Zákazníci a nastavte oprávnění na Číst a zapisovat. Totéž proveďte s Skriptovými označeními a Objednávkami, které jsou v seznamu níže, a klikněte na Uložit.
Ruční změna oprávnění pro přístup LiveAgentu k datům Shopify
Změňte oprávnění část a zapisovat
 • Nyní budete mít viditelný klíč API a heslo. Zkopírujte a vložte klíč API a heslo do konfigurace zásuvného modulu LiveAgent Shopify, zkontrolujte další možnosti a klikněte na Uložit.
Zkopírujte a vložte klíč API a heslo do konfigurace zásuvného modulu Shopify v aplikaci LiveAgent.
Konfigurace Shopify zásuvného modulu

Váš zásuvný modul Shopify by měl být aktivní. Podívejte se na některé minulé tikety od vašich zákazníků a klikněte na tlačítko Shopify v pravém panelu, abyste viděli objednávky zákazníků v zobrazení tiketu.

Zásuvný modul Shopify je v aplikaci LiveAgent aktivní a objednávky zákazníků lze zobrazit v zobrazení tiketu.
Aktivní zásuvný modul Shopify

Jak integrovat Shopify skrze Zapier

Propojení aplikací LiveAgent a Shopify pomocí nástroje Zapier je snadné, rychlé a intuitivní. Spouštěč v jedné aplikaci aktivuje akci v druhé aplikaci a vytvoří tak vylepšený pracovní postup. Můžete vytvořit více než jednu integraci a můžete si je vybrat a nakonfigurovat tak, aby fungovaly podle vašich představ. Nejsou k tomu potřeba žádné zkušenosti s kódováním. 

Integrační stránka LiveAgent a Shopify na Zapier
LiveAgent + Shopify

Projděme si jednotlivé kroky. Pokud jste ještě nikdy nevytvořili integraci Zapier, musíte se zaregistrovat a vytvořit si účet Zapier. Můžete tak provést kliknutím na tento odkaz. Když jste hotovi, přejděte na Integrační stránku LiveAgent + Shopify na Zapier.

Vyberte spouštěcí akci na Zapier
Vyberte spouštěcí akci

Když sjedete dolů, uvidíte sekci Propojení LiveAgent + Shopify za několik minut. Zde můžete vybrat požadovaný spouštěč a akci. Ze seznamu můžete vybrat cokoli, co chcete, a vytvořit připojení. Jako příklad vybereme spouštěč Shopify Nový produkt a akci LiveAgent Nová konverzace. Až budete hotovi, klikněte na modré tlačítko pod ním.

Vybraný spouštěč Nový produkt a akce Vytvořit konverzaci
Nový produkt vytvoří novou konverzaci

Nyní je třeba nakonfigurovat spouštěč. Takže se přihlaste k účtu spouštěcí aplikace, což je v našem případě Shopify, a začněte nastavovat spouštěč. Proces je poměrně snadný a stačí vyplnit jen několik údajů.

Konfigurace spouštěče Shopify v nástroji Zapier
Shopify konfigurace

Po dokončení doporučujeme spoušť otestovat a ujistit se, že funguje podle vašich představ. Tento krok můžete přeskočit a dokončit jej jako poslední krok procesu konfigurace Zapier.

Spouštěcí test Shopify na Zapier
Spouštěcí test

Zbývá jen nastavit akci. Vyplňte požadovaná pole, například e-mail. Pokud chcete akci blíže specifikovat, pokračujte a vyplňte nepovinná pole.

Nastavení akce LiveAgent v aplikaci Zapier
LiveAgent konfigurace

Po dokončení proveďte další test integrace, abyste zjistili, zda funguje. Pokud narazíte na nějaké potíže, Zapier vám obvykle hned nabídne možnost řešení problémů, abyste mohli snadno opravit, co je špatně. Problémy s integrací Zapier však bývají vzácné.

Úspěšný test LiveAgent a Shopify integrace
Integrační test byl úspěšný

Pokud jste úspěšně dokončili předchozí kroky, měla by být integrace připravena k použití. Pojďme ji otestovat. Přejděte do sekce produktů Shopify.

Sekce produktů na Shopify
Produkty na Shopify

Vytvořte nový produkt a vyplňte jeho název a popis. Tento produkt lze použít jako testovací, takže nemusíte procházet zdlouhavým procesem vyplňování všech jednotlivých informací.

Vytvoření nového produktu na Shopify
Vytvoření produktu

Podívejte se na své tikety LiveAgent (během několika sekund byste měli obdržet nový lístek). Pokud vše funguje, úspěšně jste propojili dvě aplikace.

Nový tiket odeslaný ze služby Shopify po vytvoření produktu
Nová konverzace v LiveAgent

Neváhejte se podívat na další funkce a integrace, které vám mohou pomoci s vedením zákazníků, správou objednávek a dalšími funkcemi. Kdykoli se můžete vrátit na Zapier a vytvořit další integrace mezi aplikací LiveAgent a Shopify nebo si vybrat jinou aplikaci, ke které se chcete připojit.

Frequently asked questions

Co je integrace Shopify v LiveAgent?

LiveAgent poskytuje integraci se službou Shopify pro zákazníky, kteří chtějí do svého e-shopu implementovat živý chat.

Jak můžete propojit Shopify s LiveAgent?

Zde je stručný průvodce krok za krokem:

1. Přejděte na stránku Konfigurace

2. Klikněte na Systém > Zásuvné moduly

3. Vyplňte údaje ze svého obchodu Shopify

Zpět na integrace Vytvořit bezplatný účet

Naše stránky využívají cookies. Pokračováním souhlasíte s využitím cookies, jak je podrobně popsáno v Bezpečnostní zásady a soubory cookies.

×
Naplánujte si schůzku jeden na jednoho a zjistěte, jak může LiveAgent pomoct vaší společnosti.

Jsme k dispozici ve více termínech

Naplánovat demo