Nefixované VoIP

Co je nefixované VoIP telefonní číslo?

Nefixované telefonní číslo VoIP je virtuální telefonní číslo, které není spojeno s fyzickou adresou vlastníka. Místo toho vyžaduje pouze připojení k internetu a na rozdíl od tradičních telefonních čísel jej budete moci používat z jakéhokoli fyzického místa.

Jednoduše řečeno, můžete volat nebo odesílat texty z nefixovaného čísla VoIP s předvolbou konkrétního místa, aniž byste tam museli bydlet nebo mít adresu.

Tato flexibilita usnadňuje podnikům navázat místní přítomnost v oblasti, i když nejsou fyzicky přítomni. Také tím, že zavoláte zákazníkům na konkrétní místo s čísly s odpovídajícím kódem oblasti, pravděpodobněji získáte jejich důvěru. Je to chytrý způsob, jak zvýšit dosah vašeho podnikání.

Použití nefixovaných čísel VoIP je také nákladově efektivní, protože za stejnou cenu můžete volat lidem na různých místech.

Skype a Google Voice jsou běžné platformy, které nabízí nefixované VoIP služby. K používání a volání z nefixovaných VoIP čísel jednoduše stáhněte určené mobilní aplikace a vytvořte účet.

Customer service software for the app generation

Provide customer support on the go with LiveAgent's mobile help desk app for both Android and IOS systems.

Jak poznáte, že volající používá číslo VoIP?

Čísla VoIP vypadají jako běžná čísla mobilních telefonů. Pouhým pohledem tedy nepoznáte, zda je hovor nebo zpráva z telefonu VoIP.

VoIP poskytovatelé vám umožňují telefonovat pomocí hlasového protokolu přes internet.Tato technologie je založena na cloudu a nechává vás volat přes internetové připojení. Když vám tedy někdo zavolá pomocí internetového telefonu nebo služby VoIP, je těžké určit, ze kterého fyzického místa telefonát pocházel.

Poskytovatelé VoIP

Vyhledání ID volajícího nebo CNAM (Caller Name Delivery) daného čísla vám však může pomoci zjistit, zda telefonní hovor pochází z čísla VoIP.

Kdo používá nefixované VoIP?

Nefixovaní uživatelé VoIP sahají od jednotlivců po firmy. Díky flexibilitě, kterou poskytuje, je číslo VoIP cenným nástrojem, který umožňuje společnostem sloužit svým zákazníkům, kteří sídlí v oblastech, kde nemají fyzickou přítomnost.

Podniky se zaměstnanci rozmístěnými na velké ploše mohou také používat nefixované linky VoIP, aby zůstali připojeni bez nákladů na získání fyzické polohy.

Poskytovatelé cloudových call center, jako je LiveAgent, také integrují poskytovale nefixních VoIP do svého softwaru. Tímto způsobem mohou jejich uživatelé vytvářet call centra s agenty v jakékoli části světa. V takovém případě poskytovatel call centra automaticky přidělí nefixovaná čísla VoIP se stejným kódem místní oblasti jako místa, odkud pochází nejvíce hovorů.

Youtube video: Call Center Software Demo | LiveAgent

Looking to enhance your call center's software capabilities?

LiveAgent offers over 50 integrations with VoIP providers.

Kromě provozu bez lokalizačních bariér tyto podniky také ušetří náklady spojené s používáním tradičního kancelářského telefonního systému pro dálkové nebo mezinárodní hovory.

Bohužel, kvůli flexibilitě a snadnosti, s jakou může kdokoli získat tato nefixovaná čísla, jsou také používány ke kriminálním aktivitám podvodníci.

Můžete volat a poslat SMS zpět na nefixované číslo VoIP?

Nefixovaná VoIP čísla mohou přijímat příchozí hovory a zprávy pokud má VoIP volající připojení k internetu. Přiřazení čísla VoIP je číslo, které získáte pro volání VoIP při registraci u poskytovatele služeb.

Pokud vlastníte účet VoIP, můžete také volat a odesílat textové zprávy ze svého nefixovaného čísla na jiná čísla VoIP nebo běžné telefonní linky.

Pokud máte potíže s telefonováním nebo odesíláním textových zpráv, kontaktujte tým podpory poskytovatele VoIP.

Lze dohledat nefixované VoIP?

Jak již bylo zmíněno dříve, pevné linky VoIP lze snadno získat a poskytnout flexibilitu, zejména pokud jde o mezinárodní volání. Bohužel tato flexibilita také ztěžuje dohledání. Není však nemožné vytočit volajícímu nefixované číslo VoIP.

Sledování hlasové komunikace z nefixovaného telefonu VoIP přijde vhod, pokud máte podezření na trestnou činnost a chcete ji nahlásit úřadům.

Ačkoli není vždy snadné vysledovat nefixovaný hovor VoIP, existují různé způsoby, jak to udělat bezpečně.

Můžete prohledat telefonní seznamy a záznamy nebo použít identifikační služby jako ID volajícího.

 • Telefonní seznamy a záznamy: Jedním ze způsobů, jak identifikovat volajícího VoIP, je kontrola telefonních seznamů a záznamů telekomunikačních společností. Tyto záznamy mohou být online nebo offline. Když získáte přístup k těmto záznamům, jednoduše vyhledejte uživatele přidruženého k číslu.

Všimněte si však, že přiřazení VoIP se může změnit bez odpovídající aktualizace záznamů. Uživatel přidružený k číslu tedy již nemusí být aktuálním držitelem.

 • Identifikační služba: Pokud máte přístup k identifikační službě, můžete zjistit majitele linky VoIP. Problémem této metody je, že většina volajících se zločinnými úmysly předstírá své ID volajícího, takže je obtížné je identifikovat.

Přestože tyto metody mohou fungovat, najít fyzickou adresu volajícího může být stále náročné. Nemůžete se tedy spoléhat na výsledky, kterých dosáhnete. Nejlepší přístup k řešení podvodných čísel VoIP je nahlásit je a zbytek nechat na úřadech.

Jaký je rozdíl mezi pevnými a nefixovanými VoIP telefonními čísly?

Mezi těmito dvěma typy čísel VoIP je jeden hlavní rozdíl. K fyzické adrese držitele přidružena jsou pevná čísla VoIP, nefixované číslo VoIP není spojeno s fyzickou adresou držitele.

Pokud se rozhodujete mezi pevným a nefixovaným číslem VoIP, měli byste zvážit některé výhody a nevýhody:

Výhody a nevýhody pevných čísel VoIP

Výhody

 • Důvěryhodné firemní telefonní číslo, kterému mohou vaši zákazníci věřit.
 • Záchranné služby mohou snadno vyhledat vaši přesnou polohu v případě bezpečnostních problémů, například při tísňových voláních 112.
 • Přístup k pokročilejším funkcím volání a směrování pro vaše zákazníky a zaměstnance.

Nevýhody

 • Nefixovaní poskytovatelé VoIP od vás před vydáním telefonního čísla vyžadují podrobnou fyzickou adresu- včetně vaší adresy.
 • Poskytovatelé pevných VoIP služeb obecně účtují poplatky za nastavení a používání jejich funkcí.
 • Dálkové hovory jsou drahé.
 • Pokud vaše firma vychází vstříc lidem ve velké oblasti, bude náročné vytvořit místní zastoupení, protože vaše telefonní čísla musí být spojena s jednou z vašich kanceláří nebo sídel.

Výhody a nevýhody nefixovaných čísel VoIP

Výhody

 • Místní přítomnost se svými zákazníky můžete snadno navázat bez ohledu na vaši fyzickou polohu.
 • Nefixovaná čísla VoIP lze snadno získat a nastavit.
 • Na rozdíl od pevných čísel VoIP, tradičních pevných linek nebo jiných služeb firemního telefonu můžete volat lidem na různých místech za stejnou cenu.

Nevýhody

 • Nefixovaná čísla VoIP nelze snadno identifikovat a váš zákazník si může vaše hovory splést se spammery nebo podvodníky.
 • Omezený přístup k tísňovým službám, protože bude obtížné vysledovat váš telefonní hovor na fyzickou adresu.

Výhody nefixovaných čísel VoIP

Použití nefixovaného čísla VoIP může zvýšit externí komunikaci vaší firmy a poskytnout vám větší flexibilitu následujícími způsoby:

Levnější ceny hovorů

Nefixovaná čísla VoIP vám umožňují volat na různá místa bez vysokých cen. Vzhledem k tomu, že budete telefonovat přes internet, stačí zaplatit náklady na internetové předplatné (žádný účet za telefon!). To z něj činí vysoce nákladově efektivní volbu pro obchodní účely.

Snadné získání

Většina poskytovatelů podnikových VoIP vyžaduje k vytvoření účtu pouze e-mailovou adresu. Po několika registračních krocích vám bude přiděleno nefixované číslo VoIP a můžete okamžitě začít komunikovat se svými zákazníky.

Pokud například provozujete online obchod bez kamenné prodejny, můžete vlastnit nefixovanou obchodní linku VoIP pouze s e-mailovou adresou.

Snadné obchodní rozšíření

Vlastněním nefixovaného čísla VoIP můžete rozšířit dosah své firmy mimo své fyzické umístění. Můžete například žít v USA a kontaktovat své kanadské zákazníky pomocí místního telefonního čísla.

Neomezené funkce cloudového volání

Mnoho nefixovaných řešení VoIP přichází s dalšími funkcemi. Například, telefonní systém call centra LiveAgent VoIP je vybaven pokročilými funkcemi, jako je IVR, automatické zpětné volání, ACD, inteligentní směrování hovorů, přesměrování hovorů, podpora softwarových telefonů, neomezené nahrávání hovorů, videohovory, a tak dále.

Pokud máte tým vzdálených pracovníků, mohou díky funkcím volání LiveAgent efektivně spolupracovat bez ohledu na jejich fyzické umístění.

Discover all that LiveAgent has to offer

Enjoy the benefits of an omnichannel cloud-based call center software.

Youtube video: LiveAgent | Call center software in your helpdesk

Frequently asked questions

Co je nefixované VoIP telefonní číslo?

Nefixované telefonní číslo VoIP je virtuální telefonní číslo, které není vázáno na žádnou fyzickou adresu. Místo toho vám umožňuje telefonovat přes internet pomocí hlasových protokolů.

Jak poznáte, že volající používá VoIP číslo?

Číslo VoIP můžete odlišit od tradičního telefonního čísla vyhledáním ID volajícího a údajů CNAM pro hovor.

Kdo používá nefixované VoIP?

Podniky používají nefixovaná VoIP k vytvoření lokální přítomnosti a zlepšení globální komunikace mezi týmem vzdálených pracovníků. Jednotlivci, kteří potřebují flexibilitu, aby mohli uskutečňovat levné mezinárodní hovory, také používají tato čísla. Zločinci bohužel také využívají těchto čísel k provádění podvodů a podvodných aktivit.

Můžete volat a poslat SMS zpět na nefixované číslo VoIP?

Ano, můžete volat nebo psát zprávu zpět na VoIP číslo, pokud jsou připojeni k internetu.

Lze dohledat nefixované VoIP?

Ačkoli je docela náročné dohledat nefixované číslo VoIP, je to možné. Výsledky, které získáte, však nemusí být přesné. V případě podezření na trestnou činnost je nejlepší nechat příslušné orgány dohledat číslo za vás.

Jaký je rozdíl mezi pevnými a nefixovanými telefonními čísly VoIP?

Pevná čísla VoIP jsou propojena s osobní nebo obchodní adresou, zatímco nefixovaná čísla VoIP jsou virtuální čísla, která nejsou omezena na žádnou fyzickou adresu nebo geografickou polohu.

Výhody nefixovaných čísel VoIP

Nefixovaná čísla VoIP lze snadno získat a obvykle vyžadují, abyste se svou e-mailovou adresou provedli několik kroků registrace. Protože nejsou omezena na žádnou geografickou polohu, řešení VoIP usnadňují podnikání zřídit místní přítomnost. Je to také cenově dostupné a má další funkce v závislosti na tom, kterého poskytovatele si vyberete.

Zpět na Slovník Vytvořit bezplatný účet

Naše stránky využívají cookies. Pokračováním souhlasíte s využitím cookies, jak je podrobně popsáno v Bezpečnostní zásady a soubory cookies.

×
Naplánujte si schůzku jeden na jednoho a zjistěte, jak může LiveAgent pomoct vaší společnosti.

Jsme k dispozici ve více termínech

Naplánovat demo