Kontrolní seznam vstupní stránky

Před spuštěním vstupní stránky je třeba zvážit mnoho různých aspektů. Tento úkol může být někdy zdrcující, ale je důležité, abyste si předtím, než lidé začnou vaši stránku navštěvovat, správně vyjasnili detaily.

Následuje seznam věcí, které je třeba zvážit před vytvořením vstupní stránky. Tento kontrolní seznam zahrnuje vše, co potřebujete k tomu, aby vaše vstupní stránka byla úspěšná, od copywritingu a prvků designu až po konverzní poměry a další měření.

Co je to kontrolní seznam vstupní stránky?

Kontrolní seznam vstupní stránky je skvělý způsob, jak se ujistit, že máte před spuštěním webu pokryté všechny základy. Jeho vytvoření vám pomůže odhalit případné chyby nebo chybějící prvky ještě před spuštěním vstupní stránky a také zabrání vzniku neočekávaných problémů.

Proč je kontrolní seznam vstupní stránky důležitý?

Pomůže vám získat jasnou představu o tom, jakou cestu návštěvníci na vašich stránkách absolvují. To vám pomůže pochopit nejen to, jak dlouho trvá posun v trychtýři vstupní stránky, ale také to, kde z něj mohou potenciální konverze vypadnout.

Co dalšího můžete kromě výše uvedených výhod získat z kontrolního seznamu vstupní stránky?

 • Zjistěte, zda úspěšně konvertujete návštěvníky na potenciální zákazníky.
 • Udržujte všechny kroky každého procesu viditelné a zabraňte případným nejasnostem ohledně toho, co je třeba udělat dále.
 • Vytvořte efektivní vstupní stránku, která povede ke konverzím.
 • Zajistěte potenciálním zákazníkům skvělý zážitek.
 • Před spuštěním webových stránek se ujistěte, že je vše zajištěno.
LiveAgent domovská stránka

Pokud se naopak rozhodnete vytvořit vstupní stránku, aniž byste se řídili kontrolním seznamem, můžete se v určitém bodě zaseknout, vynechat zásadní prvek nebo – což je ještě horší – nenajít příležitosti ke zlepšení.

Pro koho může být kontrolní seznam vstupní stránky přínosem?

Zkrátka pro každého, kdo se chce zaměřit konkrétně na konverze:

 • Marketéři na e-maily a PPC (platby za klik)
 • Vlastníci podniků
 • Marketingový manažeři
 • Pracovníci na volné noze

V podstatě každý, kdo chce vytvořit ucelenou, správně naplánovanou a dobře navrženou vstupní stránku, aniž by zapomněl na něco důležitého, co by mohlo ovlivnit její budoucí výkon.

Příklad kontrolního seznamu
Příklad kontrolního seznamu v aplikaci LiveAgent

Jak používat kontrolní seznam vstupní stránky?

Níže je uveden kompletní kontrolní seznam vstupní stránky se všemi položkami, které je třeba při vytváření vstupní stránky zvážit. Tento seznam můžete použít jako inspiraci, přidat nebo odebrat určité části a přizpůsobit jej svým vlastním potřebám a osobnímu stylu.

Začněme od začátku a podívejme se na všechny prvky, které by měla efektivní vstupní stránka obsahovat.

Kontrolní seznam vstupní stránky
Obsah je to první, co lidé na vstupní stránce uvidí. Proto je nezbytné zajistit, aby vypadala esteticky a obsahovala jasnou výzvu k akci (CTA) i výzvu k získání dalších informací.

LiveAgent take a tour

Jaké prvky byste neměli přehlížet, aby byl obsah vaší vstupní stránky přehledný a snadno čitelný?

Titulek je první text, který návštěvníci uvidí, a proto je to jedna z prvních příležitostí, jak ovlivnit míru konverze. Použijte nadpis, který jasně uvádí nejvýznamnější výhody, které váš produkt nabízí.

Nadpisy slouží k rozdělení stránky na stravitelnější části informací. Je třeba zajistit, aby hlavní titulek nebyl příliš velký a nezabíral na obrazovce příliš mnoho místa.

LiveAgent header

Vedlejší záhlaví by měla vysvětlovat, o čem vaše vstupní stránka je a proč by návštěvníci měli chtít číst dál.

Návrh prodeje by měl obsahovat konkrétní nabídku hodnoty. Musí být také jasná a srozumitelná, aby lidé přesně věděli, co koupí vašeho výrobku nebo služby získají.

LiveAgent's pricing old price
Podstatné je nejen říci, jak to zlepší jejich život, ale také proč je toto zlepšení natolik cenné, aby ho zákazník chtěl. Prodejní nabídka by měla být něčím, co v potenciálních zákaznících vyvolá pocit naléhavosti, jako příležitost, kterou nechtějí propásnout.

Prezentace výhod návštěvníkům na vstupní stránce je důležitá, protože jim jasně ukáže, jak mohou vyřešit své problémy a dosáhnout pozitivní změny. Ukažte hodnotu svého produktu v každé části obsahu, aby návštěvníci nepochybovali o tom, že váš produkt nebo služba mohou změnit jejich život k lepšímu.

LiveAgent benefits

Představte cílovému publiku takzvanou hierarchii hodnot, přičemž na prvním místě zdůrazněte nejpřínosnější funkci vašeho produktu a na posledním místě jeho nejméně působivý aspekt.

Závěrečný argument musí být přesvědčivý a měl by zdůraznit výhody vašeho produktu nebo služby. To je důležité nejen proto, že přesvědčí lidi, kteří se rozhodují o nákupu, ale také proto, že je ujistí, že se rozhodují správně.

LiveAgent's reviews

Závěrečný argument může mít vliv na rozhodnutí o koupi, proto se ujistěte, že je dostatečně silný, aby lidi povzbudil k požadované akci.

Titulní fotografie je jedním z nejdůležitějších vizuálních aspektů vstupní stránky. Bude to právě ona, co upoutá pozornost lidí a přesvědčí je, aby četli dál, takže by měla odrážet image vaší značky a zároveň být informativní o tom, co přesně váš produkt nebo služba dělá.

LiveAgent helpdesk page
Pokud je to možné, používejte kvalitní obrázky, které jsou relevantní pro vás i vaše zákazníky.

Rozložení by mělo být přehledné a návštěvníci by se v něm měli snadno orientovat. Musí být schopni vidět to, co chcete, aniž byste je zahltili přílišným množstvím informací nebo nepřehlednou stránkou.

LiveAgent feature page
Vaše webové stránky potřebují jak silný výchozí bod, tak jasnou cestu, kterou je možné se ubírat. Návštěvníci by měli být vybízeni k tomu, aby podnikli příslušné kroky.

Přidání poznámky od odborníka pomůže zvýšit důvěryhodnost vaší značky. Je důležité, abyste jasně uvedli, na co se vaši odborníci specializují a proč je jejich příspěvek pro návštěvníky vaší vstupní stránky obzvláště cenný.

LiveAgent Slido CEO review

Přidání svědectví od stávajícího zákazníka zvýší důvěru návštěvníků. Ujistěte se, že vaši zákazníci jsou ochotni veřejně informovat o používání produktu nebo služby.

LiveAgent our customers page
To je důležité zejména v případě, že prodáváte službu, protože reference ujišťují návštěvníky, že se již někomu jinému vaše podnikání vyplatilo.

Je důležité, aby lidé viděli, co přesně nabízíte. Obrázky musí být kvalitní a vyzdvihovat produkty nebo služby, které nabízíte.

LiveAgent Dashboard Animation

Kromě výběru relevantních fotografií byste měli vybrat také obrázky, které ilustrují, jak by položka vypadala, kdyby ji zákazník používal, a jaká je její kvalita.

Videa, která ukazují výhody vašeho produktu, mohou mít velký vliv. Diváci si uchovávají 95 % informací obsažených ve videích.

Přidáním produktového videa zlepšíte zážitek zákazníků tím, že se snáze dozvědí více o vašich produktech nebo službách. Kromě toho je to osobnější způsob, jak sdílet sdělení a navázat kontakt s potenciálními klienty. Vytvořte video, které bude inspirativní a poutavé.

LiveAgent ticketing video

Přidání statistik z výzkumných studií pomůže zvýšit důvěryhodnost vaší stránky. Čísla lze použít jako podpůrný důkaz pro body, které uvádíte, a potenciálním zákazníkům pomohou pochopit, co prodáváte.

LiveAgent's research centerVýzkumné centrum společnosti LiveAgent

Mají-li návštěvníci důvěřovat statistikám, musí pocházet z důvěryhodných zdrojů.

Pokud je váš produkt nebo služba podobná jiným na trhu, může být taková tabulka užitečná pro lidi, kteří je chtějí porovnat vedle sebe. Návštěvníci tak snáze zjistí, čím se lišíte od ostatních a proč by si měli vybrat právě vás a ne jinou alternativu.

LiveAgent's helpdesk comparison

Tuto sekci můžete také využít k porovnání svého produktu nebo služby s konkurencí a ukázat tak svůj jedinečný prodejní argument.

Přidáním sekce nejčastějších dotazů a odpovědí na ně usnadníte lidem hledání odpovědí na jejich otázky a pochopení toho, co nabízíte. Otázky musí být napsány jasně, aby návštěvníky nemátly a zároveň byly informativní.

LiveAgent's FAQ example
Příklad často kladených otázek společnosti LiveAgent

Je také užitečné, pokud v této části použijete značku FAQ Schema, abyste se objevili výše ve vyhledávání. Google tak lépe pochopí, na co se lidé ptají, i to, které odpovědi těmto otázkám odpovídají.

V případě dalších dotazů by měly být vaše kontaktní údaje jasně viditelné a snadno dostupné. Lidé, kteří navštíví vaši vstupní stránku, by neměli mít problém s nalezením kontaktních údajů.

Další možností kontaktu je chatovací pole, kde vás lidé mohou kontaktovat přímo. Funkce live chatu LiveAgent umožňuje uživatelům hovořit s agenty, kteří jim mohou poskytnout pomoc.

LiveAgent's landing page footer and live chat

Stačí si vybrat tlačítko live chatu, přizpůsobit okno chatu, integrovat jej do vstupní stránky a začít poskytovat vynikající podporu.

Zahrnutí citátů vašich zákazníků, seznamů výhod nebo funkcí a dalších formátovacích triků usnadní čtení vstupní stránky. Pomocí těchto prvků ji můžete rozčlenit a učinit ji méně ohromující.

LiveAgent's customer reviews

Nezapomeňte odstranit všechny rušivé navigační odkazy a zaměřte se na to, aby návštěvníci provedli pouze jednu konkrétní akci.

Stránky v krátkém formátu obsahují méně informací, což znamená méně rušivých prvků, které uživatele odrazují od zadání údajů. Při navrhování registračního formuláře nezapomeňte, aby byl co nejkratší.

LiveAgent trial account

Přidání krátkého formuláře v horní části stránky nebo jako vyskakovacího okna představuje pro návštěvníky snadný způsob, jak provést akci a zaregistrovat se. Pro lidi pak bude jednoduché udělat první krok a odeslat své údaje, místo aby museli procházet formulářem až na konec stránky.

Je důležité, aby tlačítka výzvy k akci vynikla a lidé je snadno našli. Měli byste zvolit barvy, které budou kontrastovat s vaší stránkou, abyste je lépe viděli, a zároveň budou vhodné, aby příliš nekolidovaly s ostatními prvky.

Try LiveAgent

Text na tlačítkách výzvy k akci by měl být výrazný a zaměřený na akci. Místo nudných slov jako “odeslat” nebo “vložit” používejte slova jako “získejte”, “rezervujte si” a “vyzkoušejte”. Vaše akční slova obsahují konkrétní text vztahující se k vaší nabídce a používají řeč v první osobě, aby působila co nejpůsobivěji, například “Spusťte bezplatnou zkušební verzi”.

Důležitá je korektura a úprava stránky, abyste se ujistili, že na ní nejsou žádné pravopisné ani gramatické chyby, které by mohly u návštěvníků vyvolat pochybnosti o vaší důvěryhodnosti. Čím profesionálněji vstupní stránka vypadá, tím větší šanci máte, že se někdo zaregistruje.

Customer service reporting
Je také důležité mít na paměti, že pokud je něco pro návštěvníky matoucí nebo složité na pochopení, je pravděpodobnější, že odejdou. Udržujte obsah krátký, minimalistický a výstižný.

Ujistěte se, že se stránka načítá rychle, abyste návštěvníky zaujali informacemi. Čím rychleji je všechny uvidí, tím větší je pravděpodobnost, že je přeměníte na potenciální zákazníky.

Google Analytics - Page Speed example
zdroj: analytics.google.com

Otestujte design a obsah své vstupní stránky pomocí nástroje Google Optimize pro cílené a relevantní vstupní stránky, které jsou navrženy tak, aby vedly k většímu počtu konverzí a poskytovaly lepší návratnost investic. Aplikaci Google Optimize můžete integrovat s dalšími produkty Google, jako jsou Analytics, Google Ads a Firebase, a získat tak ještě více informací.

Před spuštěním stránky byste se měli ujistit, že je responzivní a vypadá dobře na všech zařízeních včetně mobilních telefonů a tabletů. Pomalé načítání je zabijákem konverzního poměru.

Page Speed Insights
zdroj: pagespeed.web.dev

Pokud se vaše vstupní stránka nezobrazuje správně lidem, kteří ji prohlížejí z menších zařízení, může to způsobit, že web úplně opustí.

Zveřejnění a naplánování obsahu stránky je důležité, aby byl živý, když ho lidé navštíví. Použijte systém pro správu obsahu, který vám vyhovuje.

WP - schedule publishing
Ten vám také umožní vracet se zpět a upravovat příspěvky.

K získání zájmu návštěvníků lze využít sociální média, e-mailový marketing, PR akce a virální obsah.

LiveAgent Facebook Christmas promo
zdroj: facebook.com/LiveAgent

Měli byste také provádět samostatné testy jednotlivých prvků, abyste zjistili, zda je možné provést změny, které by pomohly stránce lépe konvertovat.

Run A/B tests example

Můžete také testovat pouze určité aspekty vstupní stránky a odpovědět tak na otázky typu “Které barevné tlačítko vede k největším konverzím?”.

Nakonec byste měli měřit výsledky svého úsilí, abyste věděli, co funguje a co je třeba změnit. Čím více informací budete mít, tím snadněji se budete moci zlepšovat. Díky tomu se k vám budou návštěvníci vracet i v budoucnu.

Measure Customer Satisfaction

Jak zjistit, zda má moje vstupní stránka dobrý výkon?

Rychle se podívejte na celkové hodnocení, abyste získali představu o tom, jak dobře si vaše vstupní stránka vede. Zde je několik otázek, které vám pomohou určit, zda je vaše vstupní stránka efektivní, nebo potřebuje vylepšit.

 • Mohou návštěvníci procházet webem ještě na vstupní stránce?
 • Předává celá vaše vstupní stránka jedno jasné a jednoduché sdělení, které si mají lidé zapamatovat?
 • Cítíte se komfortně, pokud někdo poprvé našel cestu na vstupní stránku tímto způsobem?
 • Zkoušeli jste upravit písmo, barvy, znění nebo obrázky, abyste zjistili, co čtenářům vyhovuje lépe?
 • Přeměňuje návštěvníky na potenciální zákazníky?
 • Pomůže vám to dosáhnout vašeho hlavního cíle?
 • Vypadá dostatečně profesionálně a důvěryhodně, aby vám návštěvníci byli ochotni poskytnout své kontaktní údaje?

Čím více otázek zodpovíte kladně, tím větší je pravděpodobnost, že vaše vstupní stránka bude úspěšná. To však samo o sobě nestačí. Musíte také sledovat některá data a metriky, abyste získali představu o tom, jak dobře si vaše vstupní stránka vede.

LiveAgent - animace zákaznického portálu

Které metriky jsou pro vstupní stránku nejdůležitější?

 • Zobrazení vstupní stránky

Jedná se o nejzákladnější metriku, kterou budete chtít sledovat. Zaznamenala vaše vstupní stránka nějakou návštěvnost? A pokud ano, kolik měla zobrazení?

To je důležité, protože bez návštěvníků, kteří se přijdou podívat na nabídku, není šance přeměnit je na potenciální zákazníky. Změny v této metrice mohou naznačovat, že se něco změnilo, což může mít vliv na to, jak úspěšné jsou vaše vstupní stránky při získávání návštěvnosti.

Jak čísla zkontrolovat? Chcete-li tento přehled zobrazit v nástroji Google Analytics, přejděte do části Chování → Obsah webu → Všechny stránky. Poté, co se dostanete na poslední z nich, můžete vybrat konkrétní vstupní stránky a zobrazit příslušné údaje.

Zobrazení stránek - Google Analytics
zdroj: analytics.google.com
 • Zdroj návštěvnosti

Co přivedlo návštěvníky na vaši vstupní stránku? Dostali se na ni návštěvníci z příspěvku na sociálních sítích, prostřednictvím e-mailové kampaně apod.?

Pochopení toho, odkud návštěvníci přicházejí, vám pomůže zjistit, co funguje a zda existují nějaké nové možnosti propagace.

Údaje o zdrojích návštěvnosti najdete v nástroji Google Analytics v části Akvizice → Veškerá návštěvnost → Zdroj/médium.

Google Analytics - Zdroj návštěvnosti
zdroj: analytics.google.com
 • Splnění cílů

Nastavení cílů v Google Analytics je prvním krokem ke sledování konverzí na vstupní stránce. Díky cíli propojenému s děkovací stránkou vaší kampaně budete moci sledovat počet návštěvníků a počet lidí, kteří provedli požadovanou akci.

Splněné cíle najdete v nedávno nastavených cílech v nabídce Konverze → Cíle → Přehled.

Google Analytics - Splnění cílů
zdroj: analytics.google.com
 • Konverze podle zdrojů

Co funguje a co ne? Zabral u vás příspěvek na sociálních sítích, nebo to byla e-mailová marketingová kampaň, která zatím přinesla nejvíce konverzí?

Pochopení rozdílů mezi jednotlivými činnostmi vám pomůže při budoucím rozhodování o prioritách činností. Pokud například e-mailová marketingová kampaň dosahuje mnohem lepších výsledků než jiné aktivity, může to naznačovat, že je třeba investovat více času do rozesílání zpráv prostřednictvím tohoto kanálu namísto propagace vaší stránky jinde.

 • Konverze na relaci

Jaký dopad má každá stránka nebo relace z hlediska konverzí na potenciální zákazníky? Tato statistika vám prozradí, jak dlouho lidé zůstávají na stránce a kolik úsilí je věnováno jejich konverzi.

Pokud nevidíte žádné konverze, může být problém v tom, jak byla dosud zpracována klíčová slova a relevance tématu. Můžete to napravit tak, že přidáte více podrobností o tom, co je nabízeno, a budete řešit případné obavy potenciálních zákazníků.

 • Poměr návštěvníků a kontaktů

Kolik návštěvníků přichází, ale neudělá další krok? Pokud víte, že velká část lidí, kteří na vaši stránku vstoupí, ji okamžitě opustí, znamená to, že je někde problém.

Může to být tím, jak důvěryhodně a profesionálně vaše vstupní stránka vypadá, nebo možná něco vzbuzuje pochybnosti. Problémy mohou být také s klíčovými slovy a jejich rozmístěním na stránce, což může lidi odvádět pryč.

Předpokládejme, že méně než 20 % návštěvníků se přemění na potenciální zákazníky (toto číslo se může lišit v závislosti na oboru), pak je čas začít upravovat kopii vstupní stránky, aby byla přehlednější. Proveďte změny písma a barvy tlačítka CTA atd.

Online návštěvníci na webových stránkách - LiveAgent
 • Míra opuštění

Kolik lidí přichází na vaše stránky a okamžitě je opouští? Pokud je toto číslo vysoké, je na čase začít se blíže zabývat samotnou vstupní stránkou.

Titulek, obrázky a kopie mají vliv na to, jak dlouho návštěvníci zůstanou na vstupní stránce, proto se zamyslete nad případnými vylepšeními.

Míru opuštění najdete v části Chování → Obsah webu → Cílové stránky.

Google Analytics - Míra opuštění
zdroj: analytics.google.com
 • Průměrný čas na stránce

Jak dlouho lidé tráví čas na vaší vstupní stránce? Pokud na ní lidé nezůstanou dostatečně dlouho, bude pro vás těžké je přesvědčit, že to, co nabízíte, může vyřešit jejich problémy.

Jako sociální důkaz můžete použít například svědectví zákazníků, případové studie a zprávy v médiích, které vám pomohou doložit výhody. Pokud to nepomáhá nebo se zdá, že návštěvníků vůbec není mnoho, možná by bylo rozumnější zaměřit úsilí jinam, dokud se návštěvnost nezvýší organicky prostřednictvím aktivit SEO.

Získání těchto údajů v nástroji Google Analytics je stejné jako zjištění míry odskočení. Přejděte do sekce Chování → Obsah webu → Všechny stránky.

Google Analytics - Průměrný čas na stránce
zdroj: analytics.google.com
 • Počet stránek na relaci

Kolik stránek lidé v průměru navštíví? Pokud je toto číslo nízké, znamená to, že návštěvníci před odchodem nezískají dostatek informací, což také znamená, že mohou být problémy se způsobem, jakým byla dosud zpracována klíčová slova a relevance tématu.

Vždy můžete poskytnout podrobnější informace o nabízených produktech přidáním popisů produktů, příspěvků na blogu nebo často kladených otázek. V podstatě přidejte cokoli, co pomůže odpovědět na otázky, které mohou mít vaši zákazníci.

Chcete-li sledovat stránky na relaci pro vstupní stránku v nástroji Google Analytics a zjistit průměrný počet stránek, které si návštěvníci prohlíželi při vstupu na váš web prostřednictvím vstupní stránky, přejděte do části Chování → Obsah webu → Vstupní stránky.

Google Analytics - Stránky na relaci
zdroj: analytcs.google.com

Jak zatraktivnit stávající vstupní stránku?

Pokud již vstupní stránku máte, musíte ji vytvořit znovu od začátku? Odpověď zní “ne”, ale místo toho musíte provést důkladný audit vstupní stránky.

Pravidelná analýza vám umožní zjistit, co funguje a co je třeba změnit.

LiveAgent CTA tlačítka
LiveAgent CTA tlačítka

Provedení auditu vstupní stránky by vám mělo pomoci odhalit nedostatky. Na trhu jsou k dispozici nástroje pro optimalizaci vstupní stránky, které vám s tímto úkolem mohou výrazně pomoci.

Tyto nástroje poskytují sadu funkcí pro měření celkové výkonnosti, identifikaci málo výkonných aspektů a vylepšení vstupních stránek, abyste dosáhli více konverzí. Pokud používáte nástroj pro tvorbu vstupních stránek, je snadné po zveřejnění stránky provést některé změny a úpravy.

Jednoduchost těchto optimalizačních nástrojů je pro uživatele velmi atraktivní. Mnoho z nich navíc nabízí šablony, které vám pomohou zlepšit míru konverzace, zejména pokud nevíte, jak začít.

Co je třeba udělat během auditu vstupní stránky?

Audit vstupní stránky není snadný úkol. Vyžaduje trpělivost a smysl pro detail. Během procesu je třeba vzít v úvahu následující věci:

 • Ujistěte se, že je obsah napsán tak, aby rezonoval s vaší cílovou skupinou.
 • Vytvořte pocit naléhavosti – nabídka by měla být časově citlivá.
 • Ujistěte se, že stránka odpovídá tomu, co je inzerováno, a že na ní lidé najdou to, co hledají.
 • Pomocí nástroje heatmap můžete sledovat, na co se lidé zaměřují a jak dlouho tráví čas v jednotlivých polích formuláře.
 • Udržujte počet polí v rozumné míře – čím více možností máte, tím obtížnější bude poskytnout požadované informace.
 • Potvrďte svou nabídku nadpisem a pomocí podnadpisů ji dále vysvětlete nebo se podělte o svou nabídku hodnoty.
 • Vytvořte účinnou výzvu k akci, která bude popisná, přesvědčivá, konkrétní a sledovatelná.
 • Navrhněte vstupní stránku se správnými barvami, dostatečným kontrastem mezi pozadím a popředím a správným typem a velikostí písma podle výsledků A/B testování.
 • Zahrňte reference, abyste si u potenciálních zákazníků vybudovali důvěru.
LiveAgent - reference

Rozdělme si celý proces auditu vstupní stránky do 7 kroků:

 • přehodnoťte své cíle – začátek vyžaduje jasnou představu o tom, čeho chcete dosáhnout.

 • zjistěte si o svém publiku co nejvíce informací – pokud vám klesá počet konverzací, je nejvyšší čas podívat se blíže na svou cílovou skupinu.

 • zjistěte, co vaši návštěvníci dělají – kam klikají, jak dlouho zůstávají a co je nutí stránku opustit (zde vám pomohou nástroje pro optimalizaci vstupní stránky).

 • zkontrolujte aktuální obsah vstupní stránky – zkontrolujte gramatiku, pravopis a to, zda je dostatečně informativní.

 • proveďte analýzu funkčnosti a designu – je písmo příliš malé nebo barva tlačítka CTA nenabádá k požadované akci? (změny bude mnohem snazší provést, pokud použijete nástroj pro tvorbu vstupních stránek).

 • přehodnoťte uživatelské prostředí – mohou uživatelé snadno procházet vstupní stránkou?

 • proveďte několik A/B testů – zjistěte, které změny fungují nejlépe.

Během auditu vstupní stránky si odpovězte na následující otázky:

 • Splňuje moje vstupní stránka očekávání stanovená reklamou (reklamami), která na ni posílá návštěvnost?
 • Je moje vstupní stránka bez zbytečných odkazů?
 • Přidal/a jsem na vstupní stránku název stránky?
 • Mám jasnou výzvu k akci, která je viditelná?
 • Je moje vstupní stránka responzivní a vhodná pro mobilní zařízení?
 • Je titulek vstupní stránky vhodný?
 • Jsou mé prvky “nad záhybem” bez pravopisných a gramatických chyb?
 • Poskytuje obsah mé vstupní stránky čtenářům hodnotu?
 • Je obsah dostatečně užitečný, zajímavý nebo zábavný, aby návštěvníci zůstali a přečetli si vše na vstupní stránce?
 • Jsem na své vstupní stránce příliš “prodejní” – mají návštěvníci pocit, že jde spíše o propagační stránku než o zdroj informací, ze kterého se mohou poučit?
Mobilní domovská stránka LiveAgent
Vstupní stránka LiveAgent v mobilu

Pokud jste na některou z výše uvedených otázek odpověděli záporně, je třeba okamžitě jednat.

Recenze vstupních stránek podle našeho kontrolního seznamu

Vždy se snažte zlepšit spokojenost uživatelů testováním vstupních stránek, analýzou slabých míst a prováděním potřebných změn.

Jak byste měli hodnotit svou vstupní stránku podle našeho kontrolního seznamu? Podívejme se na několik příkladů, které jsme podrobně analyzovali níže.

1. Biteable

Tento obrázek má prázdný atribut alt; název souboru je biteable-landing-page-1024x500.png
zdroj: biteable.com

Vstupní stránka Biteable na první pohled vyniká barevnou a dynamickou grafikou. Jako nástroj pro obchodní videa tento formát skvěle využívají i na svých stránkách. A co ostatní komponenty?

Obsah:

Tato vstupní stránka je plná informací o produktu a výhodách, které můžete získat jeho používáním. Součástí je také krátký průvodce v pěti krocích, jak vytvářet obchodní videa pomocí jejich nástroje. Potenciální zákazníci tak mohou rychle zjistit, jak produkt může zkrátit proces tvorby videí.

Styl:

Biteable umí mluvit se svým publikem a zaujmout lidi, kteří jsou plní nových nápadů, které chtějí přenést do obchodních videí. Kopie jsou psány profesionálním stylem a jsou plné tipů, přesto jsou snadno srozumitelné pro každého.

Přesvědčivost:

Hlavní a vedlejší titulky vzbuzují v divácích zvědavost a nástroj se zdá být přehledný, snadno použitelný a od samého začátku užitečný pro tvorbu obchodních videí. “Připojte se během několika sekund. Vytvářejte již během minut”, to je přesvědčivá výzva k akci, která přitahuje pozornost.

Zkušenosti s designem:

Design vstupní stránky je atraktivní, má poutavou grafiku a některé prvky jsou animované pro dynamičtější zážitek.

Závěrečné skóre:

Na webu Biteable najdete skvělý příklad vstupní stránky, která pravděpodobně přemění potenciální zákazníky na klienty. Množství textu by se na ní dalo trochu omezit, ale celkově má vše, co by měla dobrá vstupní stránka mít: přesvědčivé CTA, animace, atraktivní design a videa.

2. LiveAgent

Tento obrázek má prázdný atribut alt; název souboru je liveagent-landing-page-1024x577.png

Vstupní stránka služby LiveAgent je dobře navržená a snadno se na ní orientuje. Pod obsahem “nad záhybem” se nachází krátký formulář se třemi poli pro zahájení bezplatné zkušební verze, což znamená, že návštěvníci mohou okamžitě po vstupu na stránku provést požadovanou akci.

Obsah:

Okamžitou pozornost upoutá tlačítko pro přehrání krátkého animovaného videa s vysvětlením a ukázkou nástroje, které jasně ilustruje 3 důvody, proč společnosti používají LiveAgent. Jsou zde uvedeny základní funkce, reference a recenze, navíc vstupní stránka poskytuje odpovědi na nejčastější otázky v sekci FAQ.

Styl:

LiveAgent zprostředkovává nejdůležitější informace jednoduchým a přístupným způsobem. Navíc působí důvěryhodným a profesionálním dojmem.

Přesvědčivost:

Na vstupní stránce se zobrazí vyskakovací okno, které vyzývá k vyzkoušení bezplatné zkušební verze, ale není rušivé. Místo toho, aby zobrazovala pouze funkce produktu, vyzdvihuje vstupní stránka jeho výhody a ukazuje, jak může nástroj lidem pomoci.

Zkušenosti s designem:

Vstupní stránka LiveAgent se skládá z jedné barvy pozadí, ale má také různé grafické prvky, které dodávají webu atraktivní vzhled. Stránka je dobře navržena, takže návštěvníci mohou rychle najít potřebné informace.

Závěrečné skóre:

Přestože má mnoho prvků, je dobrým příkladem vstupní stránky, která uživatele nezahlcuje.

3. Kontentino

Tento obrázek má prázdný atribut alt; název souboru je kontentino-landing-page-1024x529.png

Přestože tento web nemá žádné dynamické animace ani jiné zpestření, je skvělým příkladem dobře vytvořené vstupní stránky. Nemůže dojít k žádným nejasnostem ohledně toho, co máte dělat nebo čeho má stránka dosáhnout.

Obsah:

Největší pozornost se soustředí na registraci do bezplatné zkušební verze, což je první prvek, který návštěvníci uvidí při načítání stránky. Kontaktní formulář je krátký a snadno se vyplňuje.

Významnou součástí této vstupní stránky je text “Vyzkoušejte Kontentino a získejte”, který vizualizuje pět věcí, díky nimž je Kontentino skvělým řešením. Každá výhoda je nakonec spárována s tlačítkem CTA.

Styl:

Je to nástroj určený manažerům nebo profesionálům, kteří jsou zodpovědní za sociální média, a jeho hlavním cílem je zefektivnit jejich pracovní postupy. Vstupní stránka jako taková je vedena v profesionálním stylu, který není vlezlý, ale spíše informativní.

Přesvědčivost:

Cílem této vstupní stránky je motivovat lidi k používání produktu tím, že jim ukáže výhody, které tím mohou získat. To může návštěvníky přimět k tomu, aby Kontentino vyzkoušeli.

Zkušenosti s designem:

Vstupní stránka je rozdělena na dvě hlavní části: jednu s tmavým a druhou se světlejším pozadím. Začíná a končí tlačítkem CTA a formulářem k vyplnění, díky čemuž je stránka snadno čitelná a přehledná.

Závěrečné skóre:

Vstupní stránka Kontentina vypadá skvěle, prezentuje jasné informace a výhody a přesvědčuje potenciální zákazníky, aby nástroj vyzkoušeli. Při procházení této stránky nebudete pochybovat o tom, že vybízí k vyzkoušení řešení. Díky tomu návštěvníci přesně vědí, jakou akci mají provést, aniž by čelili jakémukoli rozptylování.

Shrnuto a podtrženo

 • Dbejte na užitečný a jasný obsah
 • Přidejte titulní fotografii od týmu designérů
 • Věnujte pozornost rozvržení
 • Připojte poznámku odborníka (pokud je to vhodné)
 • Uveďte reference zákazníků (pokud je to vhodné)
 • Vložte obrázky produktů
 • Nahrajte videa produktů
 • Prezentujte statistiky z výzkumu
 • Vytvořte srovnávací tabulku
 • Přidejte sekci FAQ se schématem
 • Přidejte kontaktní informace
 • Využívejte uvozovky, seznamy a další formátovací triky
 • Navrhněte krátké formuláře
 • Vytvářejte přesvědčivá tlačítka CTA
 • Nezapomeňte provést korekturu
 • Optimalizace rychlosti stránek – Google Web Vitals
 • Proveďte optimalizaci odezvy
 • Zveřejněte obsah pomocí CMS
 • Propagujte obsah
 • Provádějte testy A/B
 • Měřte výsledky
Reference na vstupní stránce společnosti LiveAgent

Metriky cílové/vstupní stránky:

 • Zobrazení cílové stránky
 • Zdroj návštěvnosti
 • Splnění cílů
 • Konverze podle zdroje
 • Konverze na relaci
 • Poměr návštěvníků a kontaktů
 • Míra opuštění
 • Průměrný čas strávený na stránce
 • Počet stránek na relaci

FAQ

Is a landing page the same as a home page?

A landing page is not the same as a home page. A home page typically contains all pages of a website with links to each, while a landing page focuses on one specific product or service that you are advertising. Many companies like to use landing pages and homepages, since the goal is to keep visitors on an 'information diet.' However, some research has found that people who visit one overly information-rich site such as a home page tend to close the site and go elsewhere instead. That means you want someone who is not just clicking around your domain appreciating the content by chance, but because they went there specifically looking for it.

What do landing pages do for advertising and email marketing?

Landing pages are used for a variety of online marketing strategies. One popular approach is to use them as part of advertising and email campaigns, with the goal being to increase conversions from ad clicks or newsletter signups. As a result, you can quickly expand your email list.

What are the benefits of using a landing page checklist?

Checklists are a remarkably effective way to take a systematic approach to achieving business goals. Moreover, once a checklist is created, its items can be completed from memory with less effort and more accuracy. The most classic example for most people is a 'to-do' list, which is used because it helps them remember what they may have blanked out or prioritized other tasks above. Such a list also then forces you to stay focused on all of your checked-off items before starting another one. The same goes for a landing page checklist. We recommend reviewing your site for the most common issues and then checking them off as you fix each one.

Should I delete my existing landing page and make a new one according to the checklist?

If you already have a landing page that’s currently live and working for your business, then no. There may be parts of the page that could use some improvement, but if they're already doing what you need them to do (i.e., converting well) then there is no good reason to make drastic alterations unless something changes with the product or service itself.

Will the landing page checklist be helpful for my page?

It's hard to say without seeing your page specifically. Many different landing pages can be used for any business or product, so it depends on what you're selling and why people should buy from you instead of the competition. The only way to know whether or not our checklist will be helpful for your site in particular would be by trying it out yourself. However, keep in mind that sometimes changing small things like fonts or adding a testimonial may not have much impact, yet more significant changes (like layout) could make all the difference depending on how receptive visitors are to them.

How should I choose the right landing page checklist for my project?

You should try our free one out first to see what it's like and how easy it is to use before spending any money on the paid version. Our free checklist is a great way to get started with the basics of what you need for your website.

What is the best landing page checklist?

There isn't one 'best' checklist because every company is different, and you need to choose the one that suits your needs best. Such a landing page checklist will help ensure that you haven't missed anything and should reduce errors so that you can publish your pages faster. A good process also makes it easier to work on multiple projects at once instead of having to go back-and-forth between them all or constantly losing track of where you got to with each one.

Is it difficult to implement a landing page checklist?

No, they are actually very easy to use.

What are the disadvantages of using a landing page checklist?

There aren't any! It is simply an effective way to ensure that your pages do what you want them to do before moving on to other things.

Související zdroje

Naše stránky využívají cookies. Pokračováním souhlasíte s využitím cookies, jak je podrobně popsáno v Bezpečnostní zásady a soubory cookies.

×
Naplánujte si schůzku jeden na jednoho a zjistěte, jak může LiveAgent pomoct vaší společnosti.

Jsme k dispozici ve více termínech

Naplánovat demo